Debut v extralige žien pre Gabiku Liptákovú.

Nový súťažný ročník netrpezlivo klope na dvere. Už o 10 dní nás čaká prvý zápas Hyundai extraligy žien. Ženský káder bol posilnený o nové tváre a radi by sme predstavili posilu Gabiku Liptákovú, ktorá si v ženskej extralige odbije svoj debutový ročník. Viac sa dočítaš v riadkoch nižšie.

PREZÝVKA
Gaba – nemám prezývku, ale všetci ma volajú Gaba. Niekedy síce baby namietajú, ale časom si vždy zvykli.

VEK
21 rokov

ČÍSLO DRESU A SYMBOLIKA
13 (je to môj dátum narodenia)

Gabika ešte obliekala dres Topoľčian. Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

OPÍŠ SA TROMI SLOVAMI, KTORÉ ŤA NAJVIAC VYSTIHUJÚ.
Flegmatik, empatická a nerada sa za to priznávam, ale nikdy nič nestíham a všetko mi strašne dlho trvá 😃

POVEDZ NÁM NIEČO V SKRATKE O SEBE. KDE ŠTUDUJEŠ ALEBO PRACUJEŠ?
Žijem v Piešťanoch a študujem na vysokej škole UKF v Nitre športový odbor. Momentálne idem do 3.ročníka a čaká ma bakalárka, čiže to bude určite pestré. Popri škole mám aj dve brigády, ale ešte nepracujem. Medzi moje najväčšie záľuby patrí hlavne šport (od florbalu až po plávanie, beh, bicykel, lyžovanie,…). Taktiež rada chodím do hôr a milujem zvieratá. Mám aj psíka, ktorému venujem tiež dosť času ak teda nie som na ihrisku alebo v škole.

ČO BY SI NEVYLÚČILA ZO SVOJHO JEDÁLNIČKA A NAOPAK ČO BY SI NIKDY NEZJEDLA?
Môj jedálniček je pre bežného smrteľníka dosť nudný. Mám bezlepkovú diétu, takže sa skladá asi z piatich jedál, ktoré jem stále dookola, pretože vlastne nemám ani čas variť si. V skutočnosti to znamená, že mojimi spriaznenými dušami sú: ryžové chlebíky, mozarella, cottage, müsli s mliekom, tofu a veľa mäsa, zeleniny a ovocia. Nemám asi konkrétne jedlo, ktoré by som nezjedla, rada skúšam nové veci. V poslednej dobe sa mi veľmi znechutilo rizoto (detské časy hah)a teda ani špekáčiky a polievky nepatria k mojím preferovaným jedlám.

AKO DLHO SA VENUJEŠ FLORBALU? AKO SI SA DOSTALA K TOMUTO ŠPORTU?
Florbalu sa venujem približne 10 rokov, no za klub je to piaty rok. K florbalu som sa dostala asi v 5. triede na základke a dostal ma k tomu môj triedny. Takmer každý deň, pred vyučovaním o 7 ráno sme chodili hrávať. Zamilovala som si tento šport, no bohužiaľ v Piešťanoch nemáme ženský tím, takže som chodila na tréningy s mužmi, z aktuálne pôsobiaceho tímu Pávov. Tam ma oslovil tréner, či nechcem ísť skúsiť hrať do Topoľčian k ženám, kde som strávila 3 sezóny. Po 3 rokoch sa ženský tím rozpadol a ja som sa rozhodla pre Lido Bratislava, kde som pôsobila teraz posledný rok.

KDE SI HRÁVALA PREDTÝM AKO SI SA DOSTALA DO HURIKÁNU? MÁŠ SVOJ FLORBALOVÝ SEN?
Neviem či sen, ale vždy som si chcela skúsiť zahrať extraligu, samozrejme budem vďačná, keď budem môcť zasiahnuť aj v zápasoch ženskej prvej ligy, pretože skúseností nikdy nieje dosť.

Tu už dres Žochárok vymenila za ŠK Lido. Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

MÁŠ SVOJ FLORBALOVÝ ALEBO INÝ ŠPORTOVÝ VZOR?
Popravde svoj florbalový vzor ani nemám. Dievčatá z reprezentácie sú veľmi šikovné.

VIEME, ŽE POCHÁDZAŠ Z PIEŠŤAN. AKO ZVLÁDAŠ CESTOVANIE NA TRÉNINGY A ZÁPASY?
Je to dosť šialené. Kedže bývam v Piešťanoch a študujem v Nitre (kam tiež dochádzam), je to veľmi náročne. V podstate stále cestujem domov, do školy, na tréning. Niekedy si to musím nakombinovať tak, že idem skoro ráno a domov prídem o pol noci. No, ako sa hovorí, kto chce hľadá spôsoby, kto nie hľadá dôvody. 🙂 Vždy sa to dalo nejako vyriešiť, a je len na tebe ako sa toho chopíš… So zápasmi je to podobne ako s tréningami, kombinujem to, ako sa len dá, najčastejšie dochádzam vlakmi a autami.

ČASTÁ OTÁZKA NA HRÁČOV SMERUJE K TOMU, ČO BY SI RADA ZLEPŠILA, KAM SA INDIVIDUÁLNE POSUNULA?
Určite by som chcela zlepšiť prácu s hokejkou a streľbu. Kondične trénujem každý deň, a individuálne by som sa chcela posunúť na úroveň extraligy. V tíme máme veľa šikovných hráčok, pre mňa určite Lydka a Adel sú takým vzorom, čo sa týka ich zapálenia pre hru, účasť na tréningu, či výkon. V skratke máme tam veľa „ťahačov“, ktoré ma môžu posunúť vpred.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

ČAKÁ ŤA PRVÁ SEZÓNA V ČERVENO-ČIERNYCH FARBÁCH. AKÉ SÚ TVOJE OČAKÁVANIA A AMBÍCIE OD PÔSOBENIA V KLUBE A NOVEJ HYUNDAI EXTRALIGE ŽIEN?
Veľmi sa teším a neviem sa už dočkať. Sama som zvedavá, čo táto sezóna prinesie. Budem sa snažiť dať zo seba maximum, poctivo sa zúčastňovať tréningov a pomôcť dievčatám v zápasoch. Jednou z ambícii je dostať sa na vlnu mojich spoluhráčok a hrať ich hru, kolektív máme fajn, tak uvidíme čo táto sezóne prinesie.

MÁŠ NEJAKÉ ŠPECIÁLNE RITUÁLY PRED ZÁPASOM? AKO SA PRIPRAVUJEŠ NA ZÁPAS?
Neviem, či sa to dá nazvať rituálom, ale chodím na zápasy medzi poslednými zo šatne 😂 (ale to bude opäť tým, že nič nestíham). Proste len idem na zápas s tým, že si to idem naplno užiť a zabaviť sa. A samozrejme chcem vyhrať…..Takže na zápas sa nijak špeciálne nepripravujem.

NA ČO SA NAJVIAC TEŠÍŠ V NOVOM ROČNÍKU HYUNDAI EXTRALIGY?
Pre mňa je to prvá sezóna v extralige takže to nemôžem porovnať s predchádzajúcou, ale s istotou môžem povedať, že to bude pre mňa úplne niečo iné a nové.

ČO BY SI CHCELA ODKÁZAŤ FANÚŠIKOM?
Určite podpora na zápasoch poteší. Lajkujte a zdieľajte nám Facebook či Instagram, nech sa aj naďalej zviditeľňuje florbal u nás na Slovensku a hlavne náš klub 🙂

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr