Niečo málo o nás

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava bol založený v roku 2003 a od svojho narodenia sa rozrástol do dnešných 15-tich družstiev, v ktorých aktívne športuje vyše 240 športovcov. Hurikán sa za 15 rokov zaradil medzi najväčšie florbalové kluby na Slovensku. Naše seniorské družstvá hrajú v tejto sezóne 2018/19 v najvyšších súťažiach v SR – extraliga mužov, extraliga žien. Disponujeme aj kategóriami ako juniori, juniorky, dorast, dorastenky, starší žiaci, staršie žiačky, mladší žiaci, staršia a mladšia prípravka, ktorí hrávajú zápasy na regionálnej úrovni stanovenej Slovenským florbalovým zväzom. Klub na slovenskej scéne známi pod názvom Hurikán je uznávaným a rešpektovaným tímom, o čom svedčia samotné umiestnenia.

Medzi najväčšie úspechy klubu patrí 7 medailových úspechov za posledných 10 sezón:

  1. miesto v kategórii mužov v sezóne 2007-08, kategórii Muži „B“ v sezóne 2014-15, 2015-16
  2. miesto v kategórii mužov v sezónach 2006-07 a 2010-11, kategórii Muži “B” v sezóne 2016-17
  3. miesto v kategórii mužov v sezónach 2011-12, 2012-13 a 2013-14

Klub má stabilnú hráčsku základňu, z ktorej sú oporami seniorskej i juniorskej reprezentácie viacerí hráči. Za zmienku stojí účasť štyroch hráčov mužskej kategórie na Majstrovstvách sveta vo Florbale, konajúcej sa vo švajčiarskom Berne v decembri 2012. Slovensko sa prebojovalo historicky prvý krát na MS a obsadilo fantastické 8. miesto spomedzi všetkých štátov sveta. Títo hráči naďalej pôsobia v klube a predávajú svoje získané skúsenosti ostatným členom klubu.

Naším hlavným cieľom je dobrá práca s mládežou, predovšetkým vzdelávanie a výchova mladých florbalistov a florbalistiek, výchova trénerov a rozhodcov z vlastných radov. Snažíme sa vytvoriť kvalitné športové zázemie pre všetkých členov klubu. Veríme, že sa nám prostredníctvom výchovy mladých hráčov podarí zdvihnúť úroveň Slovenského športu v porovnaní so svetovou florbalovou špičkou a prispejeme tak k rozvoju florbalu a zapísanie sa do podvedomia širokej verejnosti. Florbal sa dá hrať prakticky na každej Základnej škole a počet či už členov alebo fanúšikov rastie exponenciálnou krivkou. Niet tak o tom pochýb, že šport s hokejkou a dierovanou loptičkou sa na Slovensku za pár rokov zaradí medzi najpopulárnejšie športy, ktorými sú dnes hokej a futbal. Našimi partnermi v rozvoji a výchove mladých hráčov patria 8-ročné Gymnázium Ladislava Sáru v Karlovej Vsi, ZŠ Beňovského v Dúbravke, spojená škola Gymnázium Jura Hronca v Ružinove a ZŠ Tbiliská v Rači. Naďalej plánujeme rozvíjať florbal aj na ďalších školách a zvyšovať tak počet aktívnych hráčov. Podpora florbalu na školách je pre nás podstatná, kde si môžeme postupne vychovávať mladých nádejných florbalistov a florbalistky. Vzdelanie je veľmi dôležitou súčasťou života detí ale aj dospelých, pričom na uvedených školách sa zdokonaľujú vedomosti vo všetkých oblastiach a vykonávajú sa nielen športové aktivity.