Hurikán obsadil v tabuľke M1 po úvodných zápasoch prvé miesto

Tohtoročnú nádielku florbalu odštartovali zápasy druhej najvyššej ligy mužov. Naši Hurikánci otvorili sezónu s plným bodovým ziskom po dvoch výhrach a umiestnili sa na prvej priečke v priebežnej tabuľke.

V sobotu privítali na domácej palubovke naši muži tím FbO Žochár Topoľčany, ktorý bol z minulej sezóny papierovo lepším tímom. V zápase otvoril skóre v 11. minúte navrátilec Michal Petrovič po zahraničnom pôsobení v holandskom klube Tilburg Floorball. Za nesprávne striedanie bol vylúčený obranca Patrik Bajnok čo hosťujúce družstvo využilo a Samuel Laudon vyrovnal stav na 1:1. V druhej tretine sa presadila ďalšia mužská posila v novej sezóne, Vladimír Gramblička. Na neho nadviazal v 40. minúte Igor Šarmír a stav po druhej tretine bol v prospech domácich 3:1. V úvode tretej tretine bol vylúčený Juraj Glatz za sekanie čo súper nevyužil a stav zostal nezmenený.  V 45. minúte opäť skóroval za družstvo hostí Samuel Laudon a znížil stav zápasu na 3:2. Minútu potom opäť nekompromisne zakončil Michal Petrovič ale hostia v zapätí potrestali našu chybu a dotiahli sa opäť na jednogólový rozdiel 4:3. Strelecké skóre si v 49. minúte otvoril Peter Doganov a strelil piaty gól domácich. Tento stav na svetelnej tabuli dlho nevydržal a za hostí strelil štvrtý gól Richard Žaťko. Povzbudení hráči z hosťujúceho družstva sa previnili a na trestnú lavicu šiel za sekanie Jakub Mikuláš. V prvej presilovej hre domácich využil príležitosť a strelecky sa presadil Peter Doganov po asistencii Adama Belka. Záver zápasu priniesol početnú prevahu na hokejky hosťujúcich. Počas oslabenia za sekanie Matúša Šablicu sa Topoľčany hnali v záverečných sekundách za vyrovnaním, no zápas skončil v prospech domáceho tímu s výsledkom 6:4.

Hurikán Bratislava – FbO Žochár Topoľčany 6:4 (1:1, 2:0, 3:3)

V nedeľu sme privítali na domácej palubovke hráčov z Púchova. Už v ôsmej minúte si naši muži vytvorili náskok 3:0 po strele Liszkaya, Fabiána a Doganova. V desiatej minúte znížil po rýchlej akcii na stav 3:1 Roman Berčík po asistencii Chrisa Hrušovského. Povzbudení Hurikánci sa opäť presadili v 11. minúte po strele Michala Petroviča a v zapätí si úspešne zapísal prvý bod v drese Hurikánu aj Ján Lacko, ktorý v aktuálnej sezóne bude hosťovať u nás z tímu ŠK LIDO. Do druhej tretiny lepšie vstúpili Púchovčania a ich najúspešnejší hráč Róbert Ševčík znížil na 5:2. V polovici zápasu zvýšil stav pre domácich na rozdiel štyroch gólov opäť Michal Petrovič. V oslabovke domáceho tímu za hru rukou Patrika Bajnoka si vypracovali gólovú situáciu Peter Doganov po nahrávke do prázdnej brány od Matúša Šablicu. Hostia využili nestrážený bránkový priestor a počas presilovej hry zničil Ján Sivčák na 7:3. Na trestnú lavicu išiel Michal Biely za hrubosť. Aj počas tohto oslabenia sme sa dokázali presadiť po úniku Petra Bieleho po nahrávke Igora Šarmíra. Aj v druhej presilovej hre sa dokázali hostia presadiť a Róbert Ševčík znížil na rozdiel 4 gólov. Záver druhej tretiny patril domácemu tímu a do sirény sa gólovo presadili rozbehnutý Petrovič a po krásnej akcii Michal Trgiňa. V polovici tretej tretiny za hostí rozvlnil sieť Adam Lupták a znížil rozdiel na 10:5. Záver duelu po tlaku domácich priniesol konečný výsledok 11:5 po strelení gólu Petrom Doganovom po výbornej kombinácii s Vladimírom Grambličkom.

Hurikán Bratislava – FBK Púchov 11:5 (5:1, 5:3, 1:1)