Hurikánky stále na víťaznej vlne.

Ženská extraliga sa už naplno rozbehla. V sobotu privítali na domácej palubovke naše ženy tím Slávia Nitra. Hurikánky si po tomto súboji predĺžili svoju víťaznú šnúru na 4 zápasy a pripísali si tak ďalšie 3 cenné body do tabuľky.

Zápas 7. kola nám zhodnotila skúsená hráčka a dlhoročná opora tímu Lýdia Kašlík: „Do zápasu s Nitrou sme vstupovali s cieľom plného bodového zisku, čo sa nám aj podarilo. Hneď od začiatku sme sa snažili plniť pokyny trénera o rozohrávke, bránení a celkovej pozičnej hry. Dôrazným dostupovaním sme si dokázali postrážiť hráčky, ktoré v koncovke bývajú nebezpečné. V zápase sa z našej strany vyskytli aj slabšie momenty, najmä nesústredenosť a nedôraz v bránení spôsobili dva inkasované góly. V zápase nás prišla posilniť Ivina Besedičová, ktorá sa tradične presadila tentokrát 2 gólmi. Strelecky sa 2 gólmi zadarilo aj Adele Kľúčikovej, ktorej 4. gól na 4:2 po kombinácii s kapitánkou Gešovou definitívne spečatil naše víťazstvo. O dramatický záver stretnutia sa postarala hráčka, ktorá si neobliekla predpísanú časť dresu – štulpne, a tak sme tento výsledok museli potvrdiť. Nitra však rýchlo zistila, že ,,tudy cesta nevede“ a ani v presilovke a odvolaní brankárky v počte 6 na 4 nedokázala prekonať šikovnú brankárku Martinu Haluzovú.  Všetky baby podali na ihrisku skvelý výkon, ale stále musíme popracovať na prechode do útoku, na presných a rýchlych prihrávkach a individuálnych streleckých schopnostiach. Z víťazstva sa veľmi tešíme a pokračujeme v boji o historický úspech ženského Hurikánu.“

V Hurikáne sa prepisovala po sobotňajšom zápase história, keďže dievčatá obsadili 2. miesto v tabuľke. Za túto pozíciu sme vďačili aj dievčatám z KNM, ktoré v ten deň zdolali Sabinov. Teraz je však už všetko inak a momentálne sú naše ženy na 5. mieste v tesnom závese za NTS FK – ZŠ Nemšová, ŠK 98 Pruské a FBC Predator Sabinov. Popýšiť sa však môžu zatiaľ najnižším počtom inkasovaných gólov v lige.

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – Slávia Nitra 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr