Jakub Dulík: „Je dosť možné, že mi toto zranenie už neumožní vrátiť sa späť tak rýchlo.“

Prinášame vám rozhovor s novou posilou do kádru juniorov, Jakubom Dulíkom. Hrával v Nitre za ŠK Slávia SPU DFA Nitra. Jeho materský tím aktuálne nemá juniorské družstvo a tak sa rozhodol získať nové skúsenosti práve v celoštátnej súťaži u nás s našimi juniormi. Viac sa dočítate v rozhovore.

 

Takže Dulo ty si k nám prišiel na hosťovanie až z Nitry. Aký si mal na to dôvod?
Hlavným dôvodom bolo to, aby som si mohol zahrať juniorskú extraligu. Ďalším vedľajším dôvodom bolo to, že môj domáci nitriansky klub neotvoril kategóriu pre juniorov.
Ako sa zatiaľ cítiš v novom kolektíve? Poprípade poznal si sa s niekým už predtým?
V novom kolektíve sa cítim úžasne, určite aj kvôli tomu, že sú tu na mňa všetci milí. Poznal som sa s Damiánom Šišom a Petrom Juhásom, s ktorými som sa spoznal na regionálnych výberoch.
Ako ťa spoluhráči prijali?
Spoluhráči ma do tímu prijali skoro automaticky. Myslím si, že som spravil dobrý dojem na trénera, vďaka čomu som sa dostal priestor v 1. formácii.
Ako by si zhodnotil úvodné zápasy?
Z môjho pohľadu sa nám 1.kolo ligy vôbec nevydarilo podľa našich predstáv, keďže sme nezískali ani jeden bod. No aj keď som sa nemohol zúčastniť nasledujúceho zápasu sa chalanom podarilo vybojovať prvé cenné body.Čo sú podľa teba tvoje najväčšie prednosti vo florbale? Poprípade na čom by si chcel zapracovať či už po osobnej stránke ale aj tímovej?
Myslím si, že mojou veľkou prednosťou je výborne čítanie hry a bránenie. Samozrejme aj technika je jedna z mojich silných vlastností. Do budúcnosti by som chcel zapracovať na mojej rýchlosti a prevencií voči zraneniam. Po tímovej stránke by som chcel zlepšiť určite komunikáciu, ako už na ihrisku tak aj mimo neho.
S akým hráčom by si si chcel v budúcnosti skúsiť zahrať?
Ak sa mám priznať veľa hráčov florbalu nepoznám, ale určite by som si chcel zahrať v budúcnosti s Máriom Ozimým.
Ako si na tom momentálne po zdravotnej stránke po tvojom úraze?
Momentálne som na tom veľmi zle. Je dosť možné, že mi nešťastné zranenie kolena hneď z úvodného zápasu už neumožní zasiahnuť do zápasov tejto sezóny.

Čo momentálne študuješ?
Som študentom 8-ročného gymnázia. Dá sa povedať, že študujem na všetky smery, aby som mal otvorené možnosti pri výbere vysokej školy.
A ako vnímajú novú posilu spoluhráči?
Peter Juhás: „Vnímam ho jednoznačne pozitívne. Je pre náš tím veľkou posilou. Je to super chalan a do kolektívu ihneď zapadol. Je veľká škoda, že sa Dulo zranil hneď na prvom zápase. Určite nám bude v zostave ešte chýbať.“
Juraj Čerňanský: „Dulo je veľmi šikovný na lopte, patrí k hráčom, ktorý rozmýšľajú v hre, skvele bráni a má prehľad v hre. Svoju rýchlosť a dynamiku využíva v obrane aj v útoku.“  

Dulo prajeme ti skoré zotavenie a veríme, že ešte ukážeš svoje florbalové kvality na palubovke.