Ján Lacko: „Jednoznačne sa najviac teším na zápasy play-off série.“

Po menšej odmlke prinášame ďalší rozhovor zo série nových posíl v klube. Hosťujúci Ján Lacko v aktuálnej sezóne oblieka dres Hurikánu a tak posilňuje útočné rady. Trošku sme ho vyspovedali a  veru čo to nám aj o sebe prezradil. Viac sa dočítate v rozhovore nižšie.

Čo bolo dôvodom, že si sa rozhodol pôsobiť v tejto sezóne v klube Hurikán Bratislava ?
Dôvodom môjho hosťovania bolo získať nové príležitosti a zahrať si v zápasoch s novými súpermi.

Prezraď nám niečo z tvojej florbalovej minulosti. Ako si sa dostal práve k tomuto športu? Čo ťa na ňom zaujalo najviac? Tvoja najvtipnejšia spomienka z florbalu ?
K florbalu som sa dostal už ako malý chlapec na základnej škole. Chcel som sa stať hokejistom a hra s hokejkou ma odmalička veľmi bavila, tak som začal chodiť na florbalové krúžky. Neskôr som začal hrávať florbal za Lions v mládežníckych kategóriách. Nakoľko sa klub Lions zlúčil a prestali trénovať v Petržalke, som florbal nechal tak, no po roku som sa k nemu vrátil a začal som trénovať za klub ŠK Lido Bratislava. Ako roky plynuli vypracoval som sa do najvyššej mužskej súťaže, kde som odohral aj pár zápasov. Mojou najvtipnejšou spomienkou z florbalu je, keď som počas televízneho zápasu bol na rozcvičke v rúžovej sukni a v rúžovom drese ako DREVÁK 00.

Pamätáš si svoj prvý gól v mužskej kategórií? 
Môj prvý gól v mužskej kategórií padol v prípravnom zápase, proti Capitol Bratislava a podarilo sa mi v tom zápase streliť hattrick, pamätám si, že to bolo ešte na starom dome športu v Bratislave.

S chalanmi už si zabehnutý v tréningovom aj zápasovom procese. Ako sa ti páči v novom kolektíve?
Chalani v tíme sú priateľskí, snažíme sa prihrávať si a plniť pokyny trénera, aby náš spoločný úspech bol viditeľný.

Družstvo mužov hrá 1. mužskú ligu. Čo očakávaš od zápasov v tejto lige? Mal si možnosť riešiť s trénerom, aká má byť tvoja rola v tíme?
Očakávam aby sme sa dostali do play-off, aby sme zabojovali a dostali sa spolu čo najďalej. Áno túto možnosť som mal. Jeho rady sa snažím pretaviť do zápasov, hry a do výkonu, ktorý odovzdávam na ihrisku.

Prezraď nám svoj predzápasový rituál.
Nemám žiadny predzápasový rituál. Sústredím sa na hru a idem do každého zápasu s čistou hlavou a samozrejme sa snažím podať čo najlepší výkon.

Hurikán má ambície sa vrátiť do extraligových vôd. V čom vidíš najväčšie rozdiely medzi mužskou extraligou a 1. mužskou ligou? V čom je podľa teba najväčšia sila súčasného kádru?
Najväčšie rozdiely vidím v rýchlosti a dynamike hry. Taktiež aj v šikovnosti jednotlivých hráčov. Najväčšia sila súčasného kádru je určite v kolektívnej hre, súdržnosti a v tom, že hráčov hra baví.

Aké sú tvoje osobné ciele v aktuálnej sezóne? Na čo konkrétne sa najviac tešíš?
Moje najväčšie ambície sú čo najviac napomôcť tímu. Jednoznačne sa najviac teším na zápasy play-off série.

Hovorí sa, že hráč robí hokejku ale ak by si mohol mať sponzora, ktorú značku by si preferoval?
Môj jediný favorit, ktorého preferujem je OXDOG.

Janko, ďakujeme ti za rozhovor a nech ti to aj naďalej strieľa.