Ján Žúbor: “Chcem dosiahnuť s babami to, čo sa im ešte nepodarilo.”

Vek: cítim sa na 39 (46)

Prezývka: Janči

Ako vznikla?

Začali ma takto oslovovať pri začiatkoch na florbale a už mi to prischlo.

Povedz nám niečo v skratke o sebe. Opíš sa tromi slovami.

Už pár rokov mám 39, mám troch synov, užasnú rodinu a prácu, ktorá ma baví. Aby nebolo málo aj koníček, ktorý milujem – florbal. Som ambiciózny, dobrosrdečný a vždy pozitívne naladený.

Najobľúbenejší florbalový klub alebo hráč ?

Odkedy ho poznám, jednoznačne Hurikán ženy. A nielen naj florbalový hráč, ale aj tréner a odborník je pre mňa nepochybne Roland Bluska. Jedna sezóna pod jeho vedením ma nielen zmenila ako hráča, ale jeho práca ma tak oslovila, že som sa vtedy jednoznačne rozhodol pre trénovanie.

Čo by si nevyradil zo svojho jedálnička ?

Určite bryndzové halušky a kávu s dákym dobrým „cukrovím“.

Aký film najlepšie vystihuje tvoj život ?

„Život je krásny“ Ako v tomto filme, tak aj v mojom živote všetko čo sa stalo, koho som stretol, čo som prežil má byť tak ako je a som zato vďačný. Mám strašne veľa priateľov a skvelú rodinu.


Zdroj: Slovak Floorball Cup – Michal Tarabík

Ako si sa dostal k tomuto športu a koľko sa mu venuješ ?

K florbalu som sa dostal cez mojich synov, cca v roku 2005. Do roku 2010 som hrával len ako amatér. Potom ma oslovil David Braun z Lida, či by som to neskúsil aj súťažne a odvtedy som v tomto kolotoči.

Najväčší florbalový sen ?

Jednoznačne dosiahnuť medailovú pozíciu v ZEX.

Prečo si sa rozhodol trénovať a čo ťa k tomu motivuje?

Ako som už spomínal predtým, za všetko môže Rolo. Motiváciou je pre mňa posúvať hráčky v hraní vpred a keď človek vidí, že sa na ne niečo nalepilo, tak ku šťastiu viac netreba.

Koľko rokov už trénuješ a kde si zatiaľ pôsobil ako tréner ?

Teraz začínam piatu sezónu. Prvú som začal v Lide so žiakmi a mužmi „C“ (veteráni+začiatočníci). Potom mi bolo ponúknuté Lido women a bol som pri babách 3 roky.

Ako vyzerá tvoja príprava na zápas z pohľadu trénera? Máš nejaké špeciálne rituály?

V deň zápasu sa snažím mať veci tak zariadené, aby som sa mohol sústrediť len na zápas. Rituály mám, ale neprezradím.

Ako zvládaš skĺbiť pracovné povinnosti, florbal a všetko ostatné? Je to čas obetovaný nielen na tréningoch ale aj po víkendoch na zápasoch. Ešte k tomu si stále tiež aktívny hráč.

Moje aktivity posledné 4 roky sú hlavne florbal. Prácu som si nastavil tak, aby som v pohode stíhal tréningy a zápasy. Čo sa týka súkromia,býva so mnou už len najmladší syn,takže starosti pomenej. Bývame s mojou mamou,takže ona má doma skôr dvoch synov.

Ako by si zhodnotil letnú prípravu dievčat?

Tréningy boli super vedené. Oproti chalanom z Áčka a tímu kde som predtým trénoval, je účasť v priemere 6-7 báb dobrá a navyše niektoré dievčatá trénovali individuálne. Že či naozaj,ukáže až sezóna.

Aké sú tvoje ambície ako trénera ZEX v Hurikáne?

Chcem dosiahnuť s babami to, čo sa im ešte nepodarilo, postup do semifinále.

Ako si spokojný s výkonom zverenkýň na SFC 2k18?

Pre baby to bola dobra príprava na sezónu, zápasy ukázali kde treba ešte popracovať. Zápas vo ¼ finále s neskorším víťazom turnaja bol najlepší výkon na turnaji a baby predviedli na ihrisku, že vedia hrať florbal.

Čím ťa prekvapili dievčatá v Hurikáne ?

Šírili sa o nich klebety, že nie sú dobrý kolektív. Nové baby prijali úplne v pohode a sú úplne normálne ako všetky ostatné.

V čom vidíš najväčší potenciál dievčat a na čom ešte musia popracovať?

Chcú na sebe pracovať, keď im niečo poradím snažia sa to robiť. Stále je na čom pracovať, ale na SFC 2k18 sme pohoreli hlavne v útočnej fáze.

Načo sa tešíš najviac v novej sezóne ?

Na každý jeden zápas v ZEX, hlavne na zápasy s družstvami prvej štvorky z minulej sezóny.

Čo by si chcel odkázať fanúšikom a prečo by mali prísť na zápasy ?

Chcel by som im odkázať, že baby odovzdajú celé srdce v zápasoch a budeme sa snažiť hrať atraktívny florbal. Pevne verím, že fanúšikov bude čím ďalej tým viacej.