Lýdia Kašlík: “Všetko sa dá, keď sa chce. A to ostatné sú iba výhovorky.”

Vek (ak to nie je tajomstvom)

Och…no dobre.. 42, vek je predsa len číslo.

Prezývka

Mama, ale neznášam to, keď mi tak hovoria.

Povedz nám niečo v skratke o sebe. Opíš sa tromi slovami

Študovala som vo Viedni koncertný odbor gitaru, mám 3 deti a môj skvelý manžel Maťo Kašlík tiež hrá florbal za Dragons. Som cieľavedomá, veselá, šibnutá (ktorá ešte v mojom veku hrá florbal?).

Aký film alebo pesnička najlepšie vystihuje tvoj život?

Niečo medzi technom a Mozartom. Ale nie, mám rada akčné filmy a thrillery.

Čo by si nevylúčila zo svojho jedálnička? (okrem veterníka)

Ja milujem sladké! Škoda, že sa z toho nechudne. A tak ma na večeru čaká len šalát a voda…

Číslo dresu a jeho symbolika?

Moje číslo dresu je 18. 18tku mi pridelili keď som prišla do Hurikánu, a odvtedy ju nosím. Symbolika….žeby večne mladá 18tka?

Úspechy a sen vo florbale ?

Keby sa nám tento rok podarilo dostať do finále, brala by som to ako najväčší úspech.

Kto je pre teba najlepším florbalovým klubom, hráčom ?

Počas roka sledujem švédsku superligu, páči sa mi obranca Falunu Emil Johansson a český center hrajúci za Linköping Matěj Jendrišák. Z dievčat je mojím vzorom Denisa Ferenčíková.

Vieme, že si nezačala ako väčšina hráčok v 14-15 rokoch, čo ťa viedlo k florbalu? Ako si sa dostala k tomuto športu? Kde si hrávala ?

Prišla som do klubu, lebo som potrebovala zhodiť veľa nadbytočných kilogramov J. Hlúpa motivácia, však? A ak nepočítam predtým zhruba mesiac v inom klube, tak som čistá Hurikánka. Nie každý sa tým môže pýšiť… Avšak mrzí ma, že som nezačala s florbalom skôr. Žiaľ, dostala som sa k florbalu vo veku, kedy už väčšina hráčov končí. Pred 2 rokmi som mala navyše veľký úraz kolena, následne plastiku, a bola som rok mimo. Stále ma to baví, a aj keď už kostra hrkoce, tento rok ešte skončiť nechcem. Ale veď pozrite na Jágra, Federera, Miku Kohonena,.. tak prečo nie ja?

Je obdivuhodné, že aj napriek vyššiemu veku stále stíhaš svojim spoluhráčkam a patríš k oporám tímu. Ako zvládaš skĺbiť svoju rodinu, pracovné povinnosti, práce v domácnosti a florbal ?

Mám heslo, že všetko sa dá, keď sa chce. A to ostatné sú iba výhovorky.

Aká je tvoja rola v tíme?

Som jednoznačne obetný baránok. J Občas alebo skôr stále si zo mňa nejakým spôsobom niekto vystrelí a najnovšie aj náš tréner.

Tvoja naj spoluhráčka?

Nemám najobľúbenejšiu alebo najlepšiu spoluhráčku, vychádzam s dievčatami v pohode (aspoň myslím), a čo sa kvality týka, je fajn, keď sa na zápasoch snažíme, chybu spraví každý.

Ako sa pripravuješ na zápas? Máš nejaké špeciálne rituály?

Nejako špeciálne sa nepripravujem, no vek nepustí a tak sa vždy musím pred zápasom “nadopovať” magnéziom a energeťákom.

Ako si si užila štart počas prípravy na SFC 2K18?

SFC bol výborný turnaj, vďaka tým, čo ho organizujú. Sama veci organizujem a viem, čo to všetko „obnáša“. Týmto musím poďakovať aj nášmu vedeniu klubu, ktorí nezištne robia pre klub a obetujú svoj voľný čas, energiu, aby Hurikán mohol fungovať. Vážim si to a neberiem to ako samozrejmosť.

Aké sú tvoje osobné ambície pre túto sezónu?

Rada by som bojovala pre celý tím. Góly samozrejme potešia, ale budem sa najviac tešiť, keď načapujem mojim spoluhráčkam ,,do prázdnej“. Kiežby sa mi to túto sezónu darilo. Veľmi sa teším na tento rok, máme šikovné baby, plus nejaké nové opory a celkovo si myslím, že je medzi nami príjemná atmosféra a vzťahy.

Máme nielen nové hráčky v kádri ale aj trénera Janka Žúbora. Ako by si zatiaľ zhodnotila jeho pôsobenie v tíme ?

Janči je nepochybne skvelý tréner, ktorý florbalu rozumie. Má vysoké ambície a jeho prístup je pre hráčky príkladom. Na poslednom tréningu sme zistili, že vie byť aj poriadne prísny, ale beriem to naozaj len pozitívne.

Načo sa tešíš najviac v novej sezóne?

No musím naozaj podotknúť, že náš tým disponuje výbornými obrankyňami, sú to kvalitné hráčky s prehľadom v hre a silné na lopte, väčšina sa presadzuje aj bodovo, a na nich, myslím, aj z časti staviame. Teším sa na zápasy, tréningy, trénera, priateľské vzťahy a verím, že sa budeme navzájom podporovať.

Prečo by mali diváci prísť na zápas a čo by si chcela odkázať fanúšikom?

Tento rok chceme určite historicky postúpiť, máme na to a urobíme pre to všetko. Ďakujeme za podporu každému nášmu fanúšikovi, budeme sa snažiť ich nesklamať!