Martina Markovič mení brankársku výstroj za hokejku.

Po menšej prestávke prinášame ďalší rozhovor zo ženskej kabíny A-tímu. Pripravili sme si pre vás rozhovor s hráčkou, ktorá už okúsila pôsobenie vo viacerých kluboch no na aktuálnu sezónu zakotvila u nás v Hurikáne. Reč je o Martine Markovič. Zaujímavosťou je, že Maťa doteraz pôsobila na brankárskom poste. V sezóne 2019/2020 ju však súperky stretnú v poli ako obrankyňu. Viac sa dočítate v rozhovore.

PREZÝVKA
Vo florbale sa so mnou ťahá od začiatku prezývka Macej, prípadne Macejko, Macejka, Macejdo. Poctivo reagujem na všetky.

VEK – zatiaľ stále 27

ČÍSLO DRESU A SYMBOLIKA
Momentálne mám číslo 4 a je to odvodené z môjho dátumu narodenia

AKO DLHO SA VENUJEŠ FLORBALU? AKO SI SA DOSTALA K TOMUTO ŠPORTU?
Fuu. S ročnou prestávkou je to už približne 9 rokov. K florbalu som sa dostala úplnou náhodou, keď som sa raz ocitla v Modre na tréningu s tímom FBC Blueberries Modra.

POVEDZ NÁM NIEČO V SKRATKE O SEBE. KDE ŠTUDUJEŠ ALEBO PRACUJEŠ?
Som relatívne normálny pracujúci človek, ktorý má rád šport, hudbu a v neposlednom rade zábavu. Vždy som za každú srandu. V súčasnosti pracujem v Bratislave ako projektant.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

ČO BY SI NEVYLÚČILA ZO SVOJHO JEDÁLNIČKA A NAOPAK ČO BY SI NIKDY NEZJEDLA?
Nevylúčila by som zeleninu a ovocie. Nikdy by som nezjedla žiadne tie zvieracie špecialitky. V rebríčku neobľúbenosti vedú býčie gule a žľazy.

OPÍŠ SA TROMI SLOVAMI, KTORÉ ŤA NAJVIAC VYSTIHUJÚ.
Večne hladná optimistka.

KÝM SI KEĎ PRÁVE NEMAKÁŠ NA IHRISKU?
Som vzorná manželka a dobrovoľná hasička alebo dobrovoľná manželka a vzorná hasička?

AKO ZVLÁDAŠ KOMBINOVAŤ PRACOVNÉ POVINNOSTI S TRÉNINGAMI A ZÁPASMI?
Niekedy je to naozaj náročné, ale vždy sa snažím veci plánovať tak, aby som bola na čo najviac tréningoch, ale stále sa dostatočne venovala aj rodine.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

MÁŠ SVOJ FLORBALOVÝ ALEBO INÝ ŠPORTOVÝ VZOR?
Florbalový asi nie, možno hokejový – Ovechkin, ale tak to bolo hlavne za mlada.

AKO DLHO SA VENUJEŠ FLORBALU? AKO SI SA DOSTALA K TOMUTO ŠPORTU? KDE SI HRÁVALA PREDTÝM AKO SI SA DOSTALA DO HURIKÁNU? MÁŠ SVOJ FLORBALOVÝ SEN?
Ako som spomínala, už to bude 9 rokov. Začínala som s tímom Blueberries Modra, kde som sa asi po dvoch rokoch dostala do brány, lebo naša brankárka odišla a odvtedy som zostala na poste brankárky. Po rozpade Blueberries sme sa rozpŕchli do rôznych klubov a ja som si vybrala Florpédo.  Aj v tomto tíme som pôsobila v bráne. V období štátnic som si dala pauzu na jednu sezónu a potom som sa zrazu ocitla v Hurikáne vďaka Adel, ktorá mi ponúkla možnosť zahrať si v poli, tak som sa potešila a túto príležitosť využila.

Zdroj: vlastný archív (Tím FBC Blueberries Modra)

ČASTÁ OTÁZKA NA HRÁČOV SMERUJE K TOMU, ČO BY SI RADA ZLEPŠILA, KAM SA INDIVIDUÁLNE POSUNULA?
Rada by som zlepšila celkový herný prejav vzhľadom na to, že som naozaj v poli nebola ani nepamätám, tak tie zručnosti treba oprášiť :D.

ČO BOLO DÔVODOM TVOJHO PRESTUPU A AKÉ SÚ TVOJE OSOBNÉ AMBÍCIE OD PÔSOBENIA V KLUBE A HYUNDAI EXTRALIGE ŽIEN? Nehovorila by som o prestupe, keďže už vyše roka som aktívne nehrala v žiadnom klube. Môj cieľ je vždy odohrať zápas najlepšie ako viem a dúfam, že sa s dievčatami umiestnime čo najlepšie, aj keď nás tam je veľa nových.

MÁŠ NEJAKÉ ŠPECIÁLNE RITUÁLY PRED ZÁPASOM? AKO SA PRIPRAVUJEŠ NA ZÁPAS?
Na zápas sa pripravujem zväčša rozcvičkou :D. Inak žiadnu špeciálnu prípravu neabsolvujem.

ČO BY SI CHCELA ODKÁZAŤ FANÚŠIKOM?
Aby fanúšikovali aspoň tak ako doteraz, a možno ešte viac. Podpora v hľadisku je vždy dôležitá.

NA ČO SA NAJVIAC TEŠÍŠ V NOVOM ROČNÍKU HYUNDAI EXTRALIGY?
Ako som počula, chystá sa viacero akcií a noviniek, ale najviac sa mi asi páči podpora zo strany Hyundai Extraligy v kampani proti rakovine prsníka.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr