Michaela Kadlecová: „Každý zápas nám prinesie nové skúsenosti a to platí aj pre staršie aj mladšie hráčky v tíme.“

Po ročnej odluke sa vraciame aj do 1.ligy žien s naším B tímom s cieľom získavať skúsenosti hlavne s novými dievčatami. Medzi opory nášho béčka patrí aj Miška Kadlecová, s ktorou prinášame rozhovor.

PREZÝVKA
Od prvého ročníka na strednej škole sa so mnou tiahne prezývka Šiška (ktorú vymyslela spoluhráčka Natália Mišíková) a uchytila sa aj na tréningoch aj mimo nich. A dnes ma tak volá skoro každý.

VEK
Toto leto som mala sladkých 20.

ČÍSLO DRESU A SYMBOLIKA
Posledné dve sezóny v Hurikáne som hrávala s číslom 97 symboliku neprezradím ale toto číslo mám hlboko v srdci. Avšak od novej sezóny v „Hexke“ budem hrávať s číslom 34, ktoré pre mňa znamená neskutočné šťastie v živote.

POVEDZ NÁM NIEČO V SKRATKE O SEBE. KDE ŠTUDUJEŠ ALEBO PRACUJEŠ?
Takže mám 20 rokov, žijem v Marianke s mojou maminkou, babkou a psom, študujem na Ekonomickej Univerzite medzinárodné vzťahy a diplomaciu. V oblasti športu som sa od jedného roku venovala plávaniu a nejakých 10 rokov som bola „aquabella“ kam som to dotiahla až do slovenskej reprezentácie. Žiaľbohu v 15 rokoch som mala v bazéne nehodu vďaka, ktorej som už nebola a nie som schopná ďalej plávať. Avšak na druhú stranu som sa tak dostala k florbalu, ktorému sa venujem teraz, aj keď to je občas zdravotne ťažšie ale bojujem a snažím sa o najlepšie výsledky. Pracovať aktuálne nepracujem a svoj voľný čas sa snažím venovať spánku alebo svojím najbližším.

OPÍŠ SA TROMI SLOVAMI, KTORÉ ŤA NAJVIAC VYSTIHUJÚ.
Vraj som vtipná. Stále hladná a neskutočne lenivá (iba by som spala a ležala ako taký leňochod).


Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

KÝM SI KEĎ NEMAKÁŠ NA IHRISKU?
Mimo ihriska som študentka, frajerka, kamarátka a najlepšia dcéra a vnučka na svete (týmto pozdravujem svoju maminu).

ČO BY SI NEVYLÚČILA ZO SVOJHO JEDÁLNIČKA A NAOPAK ČO BY SI NIKDY NEZJEDLA?
Zo svojho jedálnička by som nikdy nevylúčila sladké. Jednoducho tomu nedokážem odolať, hlavne cestoviny s Grankom sú mojou závislosťou. Vo všeobecnosti som som hrozne vyberavá a nezjem skoro nič. Favoritmi v neobľúbenosti sú pre mňa morské plody, ryby a podobné vodné zvieratká. A hlavne mám všetky intolerancie, ktoré existujú tak toho veľa ani nezjem (ale McDonald´s sa nebránim).

AKO DLHO SA VENUJEŠ FLORBALU? AKO SI SA DOSTAL K TOMUTO ŠPORTU?
Florbalu sa venujem od prváku na strednej čiže 4-5 rokov . A dostala som sa ku tom tak, že Assassin (Natália Mišíková) ma k tomu dotiahla a mňa to zaujalo tak som to skúsila. Najprv len v školskom krúžku a potom som prišla do Hurikánu.


Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

AKO ZVLÁDAŠ KOMBINOVAŤ ŠKOLSKÉ POVINNOSTI S TRÉNINGAMI A ZÁPASMI?
Minulý rok keď som bola v prvom ročníku to bolo jednoduchšie, avšak tento rok je to trocha zložitejšie lebo mám viac predmetov a často končím v škole neskoro a nestíham všetky tréningy cez týždeň ale snažím sa chodiť na maximum.

MÁŠ SVOJ FLORBALOVÝ ALEBO INÝ ŠPORTOVÝ VZOR?
Nemám jeden vzor, vzhliadam k viacero ľudom a k ich úspechom a k tomu ako makajú a dokazujú ako na to majú a, že sa to dá. To obdivujem vždy na športovcoch, že chcú byť lepšími a chcú stúpať vyššie a byť lepší.

ČASTÁ OTÁZKA NA HRÁČOV SMERUJE K TOMU, ČO BY SI RADA ZLEPŠILA, KAM SA INDIVIDUÁLNE POSUNULA?
Rada by som zlepšila veľa vecí, nevenujem sa florbalu tak dlho aby som mala vzťah k loptičke úplne dobre vytvorený, a z časti to nedokážem lebo mam slabšiu koordináciu ľavej časti tela, ale verím tomu, že tréningom a makaním na sebe sa posuniem ďalej a budem minimálne tak dobrá ako dievčatá u nás v tíme.

MÁŠ NEJAKÉ ŠPECIÁLNE RITUÁLY PRED ZÁPASOM? AKO SA PRIPRAVUJEŠ NA ZÁPAS?
Musím spať minimálne 9-13 hodín a poriadne sa najesť aby som bola kľudná. A potom také tie všeobecne známe ísť na záchod a tak 😀


Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

V AKTUÁLNEJ SEZÓNE BUDE TVOJOU PRIORITOU PRVÁ LIGA ŽIEN. AKÉ SÚ TVOJE OČAKÁVANIA, AMBÍCIE, OSOBNÉ ČI TÍMOVÉ CIELE? Moje očakávania sú také zmiešané, máme veľa nových báb, ktoré vďaka Z1 naberú veľa skúseností a budú sa zlepšovať, ale chcem aj v tejto lige dosiahnuť čo najvyššie umiestnenie, lebo viem, že s babami na to máme. Tímovo trocha upevniť vzťahy a hrať ako jeden tím spolu, a spolu sa zlepšovať. Každý zápas prinesie nové skúsenosti každej z nás a to platí aj pre staršie aj mladšie hráčky v tíme.

AKO BY SI CHARAKTERIZOVALA TVOJE SPOLUHRÁČKY RESPEKTÍVE KÁDER? STE DOBRÝ KOLEKTÍV?
Túto sezónu je viac nových hráčok, s ktorými sa až tak nepoznáme, ale verím tomu, že časom sa všetky zblížime a budeme ako jedna rodina. Ja osobne nemám problém sa rozprávať so staršími alebo s mladšími hráčkami, náš kolektív je dobrý a postupom času bude ešte lepší či v Z1 alebo v extralige.

HLAVNÝM TRÉNEROM JE ROVNAKO AKO PRI BABÁCH V EXTRALIGE AJ VO VAŠOM TÍME JÁN ŽÚBOR. AKO BY SI DOPOSIAĽ HODNOTILA JEHO PRÁCU S KÁDROM? SLEDUJEŠ NA DIEVČATÁCH ČI NA SEBE PROGRES?
Myslím si, že Janči vie čo robí, určite to z každej z nás pomáha, viem že veľa vecí myslí v dobrom a chce aby sme sa snažili hrať s rozumom, pri každom zápase rozmýšľať a sústrediť sa. Vie sa s nami aj zabaviť a pokecať takže ja osobne nemám čo zlé povedať. Progres je vidieť a hlavne na juniorkách, každým tréningom sa zlepšujú viac a viac a za to som na ne hrdá, a som rada, že chcú aby boli lepšie a chcú makať na sebe.

URČITE ZASIAHNEŠ AJ V ZÁPASOCH HYUNDAI EXTRALIGY. NA ČO SA NAJVIAC TEŠÍŠ V NOVOM ROČNÍKU TEJTO LIGY?
Celkovo sa teším na zápasy, ktorých sa budem môcť zúčastniť, či už kvôli dievčatám alebo kvôli skúsenostiam, ktoré vďaka nim získam. Na všetky nové veci ktoré Hyundai pre túto sezónu pripravil. A samozrejme hlavne na dres s novým číslom.


Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

NA KTORÉHO SÚPERA SA TEŠÍŠ POČAS TEJTO SEZÓNY? KTORÝ DUEL BY SI ODPORUČILA DIVÁKOM?
Teším sa na zápas so Snipers Bratislava (30.11.2019 povinná účasť na tribúne!) myslím, že to bude jeden z najzaujímavejších zápasov tejto sezóny v Z1, keďže sa niektoré dievčatá navzájom poznajú tak je to také napäté a vyrovnané čo sa týka síl. Určite doporučujem tento zápas nezmeškať a teším sa naň asi najviac.

ČO BY SI CHCELA ODKÁZAŤ FANÚŠIKOM?
Nech určite chodia podporovať tak ako posledné sezóny, že si to moc vážime a nakopáva nás to v energií, keď ju cítime od nich!

Miške ďakujeme za rozhovor a držíme palce v jej pôsobení nielen v Z1, ale aj v Hyundai extralige.