Michal Bortlík: „Chcem si po sezóne povedať, že sme urobili všetko preto, aby bola úspešná.”

Sezóna mužskej extraligy 2018/2019 už klope na dvere a my sme sa rozhodli vyspovedať nášho predsedu a zároveň nového trénera A-tímu mužov Michala Bortlíka. Čo to nám prezradil o svojich najbližších plánoch a ambíciách v tejto sezóne.

Vek: 26 rokov

Prezývka: Bobo

Ako vznikla tvoja prezývka?

Vlastne ani neviem, prischlo mi to už od začiatku strednej školy a odvtedy sa to so mnou vlečie 🙂

Opíš sa 3 slovami, ktoré ťa najviac vystihujú.

Večne unavený, dobrosrdečný, pracovitý (ale len keď treba).

Ktorý film najlepšie vystihuje tvoj život?

Na túto otázku naozaj neviem nájsť odpoveď. Muselo byť viac dohromady. Jedným názvom sa to vystihnúť asi ani nedá.

Čo by si za žiadnych okolností nevylúčil zo svojho jedálnička?

Určite sladkosti. Zbožňujem ich ?

Najlepší florbalový klub/hráč?

Jednoznačne Hurikán ! 🙂 Nemám obľúbeného hráča. Popravde mimo našich zápasov ani iné zápasy nesledujem, pretože na to nemám čas.

Máš svoj florbalový vzor?

Florbalový vzor nemám ale mimo florbalu sú to jednoznačne moji rodičia.

Ako si sa dostal k tomuto športu a koľko sa mu už venuješ ?

Asi ako väčšina z mojej generácie som sa k nemu dostal vďaka telesnej výchove na škole a ak sa nemýlim, venujem sa mu už 13 rokov.

Aký je najväčší úspech a sen tvojho pôsobenia vo florbale ?

Najväčším úspechom je určite zahrať si finále extraligy. Aj keď sme titul nezískali, tá sezóna bola pre mňa najpamätnejšou. Mojím snom je stále to, aby som aspoň raz mohol získať titul majstra Slovenska.

Nie je ti ľúto, že si zavesil svoju kariéru na klinec?

Zatiaľ ani nie, ale predpokladám, že tento pocit sa asi dostaví počas sezóny.

V úlohe trénera mužského A-tímu ťa čaká tento rok premiéra. Aké sú tvoje ambície ako predsedu klubu a zároveň nového trénera mužského A-čka?

Ako predseda by som bol rád, aby som pokračoval v začatej práci mojich predchodcov Michala Strešku a Jána Purca. V klube je stále na čom pracovať. Hlavnou ambíciou je rozširovať mládežnícku základňu, aby Hurikán mal vždy odkiaľ čerpať kvalitných hráčov. Postupne sa nám to darí, ale potrvá ešte nijaký čas, aby tie výsledky boli aj naozaj viditeľné. No a samozrejme chcem, aby hráči a tréneri u nás mali čo najlepšie podmienky pre hranie a trénovanie.

Ambíciou mužského áčka je určite pokúsiť sa prebojovať do play off. Čaká nás ale naozaj ťažká sezóna, pretože sme prišli o viacero skúsených a kvalitných hráčov, ktorých nahradili mladší a hlavne oveľa menej skúsení. Pokiaľ sa však chalani nastavia na správnu vlnu, tak si myslím, že by sa nám tento cieľ mohlo podariť naplniť.

Prečo si sa rozhodol trénovať?

Keďže mám zo súčasnej zostavy skoro najviac skúseností, tak sme sa v rámci vedenia dohodli, že to vyskúšam na trénerskom poste. Aj ja sám som mal pocit, že za momentálnych okolností by bolo asi lepšie aby som pomohol chalanom na inom poste ako na brankárskom.

Aké sú tvoje ciele na sezónu?

Chcem si po sezóne povedať, že sme urobili všetko preto, aby bola úspešná. Nech už dopadne akokoľvek.

Čo hovoríš na výkon svojich zverencov na SFC 2k18?

Môžem povedať, že som celkom spokojný. Chýbalo nám viacero hráčov zo základu a dostali šancu chalani, ktorí hrali doteraz v extralige pomenej alebo vôbec. Ukázali sa v dobrom svetle, čo ma teší. Takisto ma teší obranná činnosť. S čím nie som veľmi spokojný je útočná fáza a takisto psychika hráčov. Takže na tom určite budeme musieť popracovať.

Načo sa tešíš najviac v novej sezóne?

Na moju novú pozíciu, na nové zloženie družstva a na nové výzvy, ktoré nás čakajú.

Prečo by mali diváci prísť na zápas a čo by si chcel odkázať fanúšikom ?

Pretože im budeme chcieť v každom zápase dokázať, že sa nevzdáme bez boja! Chcel by som im odkázať, že si vážime podporu každého jedného z nich. A takisto dúfam, že sa im za túto podporu odvďačíme.

Každý začiatok je ťažký a preto držíme Bobovi palce aby mu vyšlo všetko podľa jeho predstáv.