Muži zatiaľ na chvoste tabuľky.

Vráťme sa ešte na chvíľu k uplynulému víkendu. Na domácej palubovke privítali naši muži v sobotu tím FBC Mikuláš Prešov a v nedeľu sa konala dohrávka 2. kola mužskej extraligy proti ŠK Lido Prírodovedec. Muži sú momentálne jediným tímom na chvoste tabuľky bez bodu. Poprosili sme aktuálneho trénera mužského A-tímu, Michala Bortlíka o zhodnotenie zápasov 2. a 3. kola.

FBC Mikuláš Prešov: Zápas sme začali veľmi nekoncentrovane čo nás v podstate stálo pravdepodobne výhru, pretože sme prehrali 1. tretinu 1:5. Do druhej tretiny sme už začali hrať lepšie, zmenili sme troška taktiku a dostali sme sa späť do hry. Celú tretinu sa hralo v podstate hore dole, čo bolo zaujímavé pre divákov. V tretej tretine sa hra trošku upokojila, podarilo sa nám vyrovnať, no namiesto toho aby sme otočili zápas na našu stranu sme inkasovali v oslabení na čo sa nám už nepodarilo odpovedať. Myslím si, že tento zápas sme mali vyhrať, ale pokiaľ nenastúpime do zápasu od začiatku sústredene, tak sa pripravujeme o body. Teší ma ale, že sme sa nevzdali a bojovali až dokonca. O to mrzí konečný výsledok viac.

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBC Mikuláš Prešov 6:7 (1:5, 4:1, 1:1)

 

ŠK Lido Prírodovedec: Tento zápas je veľmi ťažko hodnotiť, ale možno je takáto prehra dobrá aby nás „nakopla“. Opäť sa ukázalo, že musíme hrať celých 60 minút a nie striedať lepšie úseky so slabými. Opäť sme prehrávali po 1.tretine 3:0, robili sme individuálne a úplne zbytočné chyby. Musím povedať, že v šatni padlo dosť veľa hlasných slov a viet. V druhej tretine nám to mierne pomohlo, trochu sa hra zlepšila a dotiahli sme sa na rozdiel 2 gólov. Potom sme však opäť „vypli“ a zápas skončil tak ako skončil. Neteší ma výsledok a dúfam ,že je to dostatočný budíček pre nás, aby sa takáto vec už nestala. Vyjasnili sme si po zápase spoločne veľa vecí a ideme pokračovať v našej práci.

ŠK Lido Prírodovedec – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 12:2 (3:0, 3:2, 6:0)

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr