Stanislava Letašiová: „V extralige je veľká konkurencia, takže verím, že ma to bude inšpirovať sa ďalej zlepšovať.“

Hyundai extraliga začína písať novú históriu, pretože sa liga po tohtoročnej sezóne zúži len na osem družstiev. Aj to je dôvod, prečo čaká dievčatá z Hurikánu nová výzva. Nová sezóna sa postupne blíži a Hurikánky chcú ukázať, že patria do TOP 8. V tejto sezóne sú príchody do kádra žien rozmanitejšie ako po minulé roky. Ďalšou posilou, ktorá prišla do radov Hurikánu je Stanka Letašiová. Niektorí z vás si isto pamätajú, že Stanka už v minulosti dres v červeno-čiernych farbách obliekala. Čo bolo pre Stanku impulzom k návratu? Viac sa dočítaš v riadkoch nižšie.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

PREZÝVKA
Nemám a nikdy som žiadnu nemala.

VEK
Mám 29 rokov.

ČÍSLO DRESU A SYMBOLIKA
Ešte nemám číslo dresu. Čakám aké dostanem a vlastne nepreferujem žiadne číslo. Zvyknem si na každé. So 100% pravdepodobnosťou môžeme potvrdiť, že Stanka bude v tejto sezóne hrať s číslom 8.

OPÍŠ SA TROMI SLOVAMI, KTORÉ ŤA NAJVIAC VYSTIHUJÚ.
V tomto mám jasno. Rodina, seriály, florbal :).

POVEDZ NÁM NIEČO V SKRATKE O SEBE. KDE ŠTUDUJEŠ ALEBO PRACUJEŠ?
Pracujem v zaisťovníctve ako posudkový lekár. Vyštudovala som všeobecné lekárstvo na LFUK.

ČO BY SI NEVYLÚČILA ZO SVOJHO JEDÁLNIČKA A NAOPAK ČO BY SI NIKDY NEZJEDLA?
Už približne osem mesiacov som na bezlepkovej a bezlaktózovej diéte z vlastného presvedčenia a chcem to takto udržiavať dlhodobo. Ak niekto pozná Djokovica vie, že jemu táto diéta pomohla k niekoľkým Grandslamom. Podobný efekt v podobe väčšej energie cítim aj ja. Takže mi to za to naozaj stojí.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

AKO DLHO SA VENUJEŠ FLORBALU? AKO SI SA DOSTALA K TOMUTO ŠPORTU?
Florbal som spoznala v poslednom ročníku na strednej škole. Ihneď ma to upútalo, začalo baviť a odvtedy sa florbalu s prestávkami venujem až doteraz.

KÝM SI KEĎ NEMAKÁŠ NA IHRISKU?
Pracujúca vydatá žena, ktorá nikdy nepohrdne pozvaním na párty.

AKO ZVLÁDAŠ KOMBINOVAŤ PRACOVNÉ POVINNOSTI S TRÉNINGAMI A ZÁPASMI?
Život je o prioritách.

MÁŠ SVOJ FLORBALOVÝ ALEBO INÝ ŠPORTOVÝ VZOR?
Nemám florbalový a ani iný športový vzor. Poznám športovcov, ktorých obdivujem za ich výkony (najmä z tenisového sveta), ale nie sú mojimi vzormi.

AKO DLHO SA VENUJEŠ FLORBALU? AKO SI SA DOSTALA K TOMUTO ŠPORTU? KDE SI HRÁVALA PREDTÝM AKO SI SA DOSTALA DO HURIKÁNU? MÁŠ SVOJ FLORBALOVÝ SEN?
Do Hurikánu som sa dostala potom ako sa rozpadol náš tím (ŠK Lido) v poslednej sezóne a svoj florbalový sen som si splnila tým, že som hrávala desať rokov florbal s prestávkami bez vážnejšieho zranenia.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

ČASTÁ OTÁZKA NA HRÁČOV SMERUJE K TOMU, ČO BY SI RADA ZLEPŠILA, KAM SA INDIVIDUÁLNE POSUNULA?
Momentálne sa potrebujem zlepšiť vo fyzickej kondícii, keďže som ju dosť zanedbala počas medzisezónnej prestávky. Celkovo by som sa chcela zlepšiť v streľbe hlavne čo sa týka rýchlosti streľby.

V MINULOSTI SI UŽ PÔSOBILA V KLUBE HURIKÁN BRATISLAVA. NÁSLEDNE SI PRESTÚPILA DO KLUBU ŠK LIDO. AKÉ SÚ TVOJE OČAKÁVANIA OD NÁVRATU K NÁM. ČO BOLO DÔVODOM TVOJHO PRESTUPU A AKÉ SÚ TVOJE OSOBNÉ AMBÍCIE OD PÔSOBENIA V KLUBE A HYUNDAI EXTRALIGE ŽIEN?
Dôvod prestupu som už spomenula vyššie. Rozpadol sa nám tím a keďže som chcela pokračovať v tomto skvelom športe hľadala som alternatívy v Bratislave. Kedysi som už hrávala v najvyššej florbalovej lige a po dvoch rokoch v prvej lige ma to lákalo znova to skúsiť. V extralige je veľká konkurencia, takže verím, že ma to bude inšpirovať sa ďalej zlepšovať a nadobúdať ďalšie skúsenosti. Čo je však najdôležitejšie, verím že s dievčatami z tímu si užijeme veľa srandy a budeme sa spoločne baviť týmto krásnym športom.

MÁŠ NEJAKÉ ŠPECIÁLNE RITUÁLY PRED ZÁPASOM? AKO SA PRIPRAVUJEŠ NA ZÁPAS?
Rituálom je dopriať si dlhý spánok. Vlastne tak to mám každý deň, nie len pred zápasom :). Na zápas teda nemám žiadne špeciálne prípravy. Aspoň zatiaľ nie.

ČO BY SI CHCELA ODKÁZAŤ FANÚŠIKOM? NA ČO SA NAJVIAC TEŠÍŠ V NOVOM ROČNÍKU HYUNDAI EXTRALIGY?
Chcela by som odkázať, že si vážime každého jedného fanúšika, ktorý nás príde povzbudiť a cítiť vašu podporu nám vždy dodá veľa sily do zápasu.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce aby sa v novej sezóne darilo minimálne tak ako doteraz v 1. ženskej lige.