Uspeje víťazne naladený Hurikán v súboji proti FBC White Eagles Bratislava?

Záverečný hrací víkend základnej časti I. ligy mužov prinesie odpovede na všetky zostávajúce otázniky a odhalí nám zloženie dvojíc do súbojov play off. Hurikáncov čaká zápas u súperov proti mestskému rivalovi, FBC White Eagles Bratislava. O tom ako sa pripravovali a aké sú očakávania zo zápasu nám niečo prezradili kapitán Matúš Šablica a stálica útočných radov Peter Doganov.

Keďže sa blíži posledný zápas základnej hracej časti ako by si zhodnotil doterajšie pôsobenie tímu v lige?

Matúš Šablica: “Sezónu by som zatiaľ zhodnotil pozitívne aj napriek tomu, že sme chceli mať lepšie umiestnenie v tabuľke. V prvej polovici sa nám nedarilo na zápasoch vonku čo sa v druhej polke základnej časti zlepšilo a dokázali sme získať body aj na súperovej palubovke.” 

Peter Doganov: “Ani som si neuvedomil, ako rýchlo ubehla základná časť. Doterajší priebeh sezóny hodnotím veľmi pozitívne a to hlavne kvôli tomu, že od čias covidu sme si dokázali udržať, ako by povedala legenda hurikánskeho florbalu s číslom 87, stúpajúci trend a to aj napriek tomu, že sa v tíme udiali reformy, typu zvolenia nového kapitána a prerobenia základnej zostavy. Okrem toho som veľmi rád, že sme medzi nás mohli prijať nových, namotivovaných hráčov, čo prispelo k zvýšeniu konkurencie  v tíme a celkovo prospelo aj úrovni tréningov. Prehliadnuc menšie výpadky našej formy by som ale napriek tomu sebavedomo skonštatoval, že sa pomaly ale isto blížime k nášmu cieľu, a to vrátiť sa znovu do extraligy. Avšak to či na to naozaj máme zistíme čoskoro, v blížiacom sa play-off.”

Foto: Peter Hrivnák

Prezraď nám, ako ste sa pripravovali na dnešný zápas?

Matúš Šablica: “Na dnešný zápas sme sa poctivo pripravovali, nechceme nič nechať na náhodu. Máme aj svoje rituály ktoré poctivo dodržujeme aby sme si naklonili šťastie na našu stranu. Chalani už vedia o čom hovorím ale to je tajomstvo našej šatne.”

Peter Doganov: “Pripravovali sme sa pravdupovediac náročnejšie ako by som čakal. Ak mám byť úprimný, tak sa už asi skôr pripravujeme hlavne na play-off a to najmä po kondičnej stránke. Tréner Purc sa rozhodol, že nenechá nič na náhodu a za posledné dva týždne z nás šprintami vyžmýkal všetok pot a energiu, aby sme do blížiaceho sa play-off nastúpili v čo najlepšej forme. Po taktickej stránke sa predpokladá, že už máme všetko zmáknuté a na posledných tréningoch okrem hernej činnosti už dolaďujeme len detaily, typu štandartky a trestné strieľania.”

Foto: Peter Hrivnák

Ako sa ty osobne tešíš na zápas a čo si myslíš, že zápas ponúkne ?

Matúš Šablica: “Úprimne neviem čo mám od zápasu čakať a v akom zložení nastúpi súper. Ale z môjho pohľadu to nebude zaujímavý zápas a ideme si po tri body.”

Peter Doganov: “Na zápas sa teším asi tak ako na každý jeden čo sme doteraz absolvovali. Napriek tomu, že do zápasu nastupujeme ako favoriti a súper medzičasom už stihol rozpredať všetkých svojích hráčov do okolitých klubov, určite nenecháme nič na náhodu a do zápasu vstúpime v plnom nasadení. Objektívne si ale myslím, že zápas bude skôr jednostranný, pri čom budeme mať my prevahu na loptičke a ak si postrážime súperove brejky tak by sme mali dokázať predĺžiť našu víťaznú šnúru, aby sme sa hlavne dobre naladili na blížiace sa play-off. Z toho či naozaj vyhráme si ale až takú ťažkú hlavu nerobím, pretože úsilie a disciplína, ktorú predviedli všetci moji spolúhrači počas uplynulých pár mesiacov, sú naozaj úctyhodné a verím, že zajtra predvedú rovnako dobrý výkon ak nie lepší. Ja osobne len dúfam, že sa mi nejakým spôsobom podarí ovplyvniť zajtrajšiu hru a ideálne prispieť aj nejakou gólom, prípadne asistenciou.“

Potvrdíme úlohu favorita v tomto zápase? Príď podporiť našich mužov v sobotu 28.01.2023 o 14:30 do Viacúčelovej športovej haly v Záhorskej Bystrici v súboji proti tímu FBC White Eagles Bratislava.