Veronika Kajanová: “ Mojou motiváciou bol sen dostať sa na majstrovstvá sveta.“

Dnes odštartovali Majstrovstvá sveta junioriek vo švédskej Uppsale. Naše slovenské reprezentantky sa už samozrejme nachádzajú v dejisku šampionátu no pred odletom sme ešte stihli položiť pár otázok našej hráčke Veronike Kajanovej, ktorá sa predstaví na šampionáte v obrane.

V čom bola počas obdobia korony príprava odlišná?
Odlišná bola určite v tom, že sme nemali reprezentačné zrazy a nevedeli sme sa spolu pripravovať ako tím, hlavne čo sa hernej stránky týka. Individuálne sme však každá makali na plno a taktiež sme mali spoločné online tréningy.

Čo je tvojou motiváciou pôsobiť v reprezentácii junioriek?
Mojou motiváciou od začiatku bol sen dostať sa na majstrovstvá sveta. Práve ten sen ma držal sa nevzdať aj keď príprava nebola vždy jednoduchá. Rovnako mojou motiváciou sú moje spoluhráčky, s ktorými tvoríme výbornú partiu a neustále ma podporujú.

Dostať sa do konečnej zostavy muselo byť náročné. Aké najväčšie pozitíva ti dala táto možnosť?
Dalo mi to nespočetne veľa nových skúseností, či už herných keďže úroveň a tempo tréningov bolo vyššie ako som bola zvyknutá a tiež skúseností ohľadom dlhodobej prípravy. Vďaka skúseným trénerom mám možnosť hrať moderný, rýchly florbal a vyskúšať si veľa nových cvičení, ktoré dúfam budú prínosom aj v klube. A v neposlednej rade som spoznala veľa nových ľudí, vytvorili sme super kolektív a zažila som mnoho nezabudnuteľných zážitkov.

Čo by si odporučila mladším dievčatám, keď sa chcú dostať do výberu ?
Určite aby makali nielen na tréningoch ale aj samostatne navyše, či už posilka, beh, bicykel, možností je veľa. A hlavne aby sa nevzdávali a nevešali hlavu, keď prídu tréningy ale aj zápasy ktoré sa veľmi nevydaria.

Zdroj: Facebook Slovenský zväz florbalu (SZFB)

V prvom zápase si juniorky zmerajú sily na MS proti domácim Švédkam, ktoré sa pokúsia opäť obhájiť titul majstra sveta. Sledujte zápas proti Švédkam o 19:15 na YouTube .

Verča držíme ti palce, nech sa darí!