Vladimír Gramblička: „Nikdy som túto ligu nehral, je to pre mňa niečo nové.“

Hurikán získal do mužského kádra skúsenú posilu do útočných radov. Po ročnej prestávke od florbalu sa rozhodol Vladimír Gramblička obliekať farby Hurikánu. Čo to nám prezradil o svojich najbližších plánoch a ambíciách v tejto sezóne. Viac sa dočítate v rozhovore nižšie.

Čo bolo dôvodom, že si si vybral pôsobenie práve v Hurikáne?
Po ročnej pauze som si hovoril, že chcem znova hrať florbal a necítil som sa na to aby som išiel hneď naspäť do extraligy. V Hurikáne mám dobrých kamarátov, tak sme sa dohodli, že prestúpim práve do tohto klubu.

V tímoch Tsunami Záhorská Bystrica či v Dragons Bratislava si bol jednou z opôr. Ako by si doteraz zhodnotil svoje pôsobenie? Prezraď nám niečo o sebe z tvojej florbalovej minulosti.
Dragons je môj materský klub. V tomto klube som si prvý krát vyskúšal mužskú extraligu keď som mal 16 rokov. Škoda bola, že klub sa o rok neskôr rozpadol a tak som si musel potom hľadať nový klub. Vtedy ma prijaldo svojich radov klub LIDO, v ktorom som odohral 2 sezóny. Neskôr som dostal ponuku od Tsunami kde sa začali moje najlepšie roky florbalovej kariéry, v ktorej prišlo víťazstvo na medzinárodnom EURO FLOORBALL CUPE a 2 tituly v extralige ale aj jedno smutné finále, ktoré sme prehrali, kvôli ktorému sa po nociach budím do dnes. Ale život ide ďalej. Samozrejme, na Tsunami nespomínam len kvôli úspechom ale hlavne kvôli kolektívu a kamarátom.


Družstvo mužov hrá 1. mužskú ligu. Čo očakávaš od zápasov v tejto lige? Mal si možnosť riešiť s trénerom, aká bude tvoja rola v tíme?
Sám neviem čo očakávať od týchto zápasov, nikdy som túto ligu nehral, je to pre mňa niečo nové. S trénerom Jánom Purcom som neriešil aká má byť moja konkrétna rola. Je to pre mňa staronový tréner, trénoval ma aj jednu sezónu v Tsunami. Jediné čo sa mňa tréner pýtal bolo, že ako sa cítim ja sám a na akej pozícii by som sa najlepšie cítil. V Tsunami som hral niekedy v obrane a niekedy v útoku. Podľa toho ako bolo treba.

V čom je podľa teba najväčšia sila súčasného kádru?

Mužský tím je postavený zväčša mladých hráčov doplnený 2-3 skúsenými hráčmi čo je podľa mňa veľmi dobre postavený mančaft. Čo je aj dobré do budúcnosti pre tento klub pokiaľ sa mladí hráči nerozutekajú do iných klubov.

S akými očakávaniami prichádzaš do tímu? Aké sú tvoje osobné ciele v aktuálnej sezóne? Na čo konkrétne sa najviac tešíš?

Moje očakávania sú rovnaké ako mojich spoluhráčov a to je vyhrať prvú ligu a to bez debaty. Nech je klub Hurikán zasa v mužskej extralige. Môj osobný cieľ je sa zasa dať športovo do poriadku nech môžem pomôcť svojmu kolektívu čo najviac.


A ako vnímajú novú posilu spoluuráči?

Alex Fabian: „Teší ma, že sa Vlado rozhodol prestúpiť práve k nám. Myslím si, že do tímu môže priniesť mnoho skúseností a veľkú ofenzívnu silu. Nakoľko má za sebou už zopár extraligových play-off zápasov, pár aj úspešných, tak verím, že sa to pozitívne prejaví v najdôležitejšej časti sezóny a pomôže nám to k naplneniu nášho cieľu. O Vladovi prezradím, že veľmi dbá na správne dodržiavanie pitného režimu a túto vec vôbec neberie na ľahkú váhu.“

Matúš Šablica: „Vnímam to veľmi pozitívne, určite to je pre nás dôležitá pomoc. Do kolektívu zapadol výborne aj vďaka tomu, že sa s niektorými chalanmi poznal z minulosti. Prezradiť môžem len toľko, že v dráhe jeho strely sa nikto nechce ocitnúť.“

Ďakujeme za rozhovor a nech sa ti u nás darí Vlado!