Začínal na krúžku na základnej škole ako 8 ročný a dnes hrá najvyššiu juniorskú súťaž na Slovensku.

Damián u nás začal trénovať na školskom krúžku pod vedením našich trénerov z Hurikánu ako 8 ročný a dnes už nastupuje na zápasy druhej najvyššej celoštátnej súťaže mužov a zároveň je opora v juniorskom družstve, ktoré druhý rok pôsobí v Extralige juniorov. Florbal sa stal už neoddeliteľnou súčasťou jeho života. Viac o sebe nám prezradil v rozhovore nižšie.
Uplynulý víkend si nastúpil za našich mužov. Ako sa ti hralo? 
Hralo sa mi dobre, v zápase som sa ešte hľadal a nebolo to úplne ono ale celkovo si dovolím tvrdiť, že bol môj predvedený herný výkon dobrý.
Čo hovoríš na atmosféru v tíme?
Atmosféra bola super aj počas zápasu aj mimo neho, v šatni aj na striedačke. Do zápasov sme šli s cieľom oba vyhrať a tak sa aj stalo. Teším sa, že mám možnosť byť súčasťou mužského tímu a tak získavať nové skúsenosti.
Aké ciele si dávaš do aktuálnej sezóny?
Venovať čo najviac času tréningom, dávať tomu maximum a byť ešte väčším prínosom pre tím.
Vráťme sa ešte k tvojim začiatkom. Priblíž nám kde a ako si začínal s florbalom?
Začínal som na záujmovom krúžku na základnej škole ako 8 ročný pod vedením trénerov z klubu Hurikán Bratislava. Neskôr som prešiel priamo do štruktúry klubu, okúsil som prvé zápasy a florbal mi jednoducho zachutil. Chcel som sa v ňom stále zlepšovať a učiť sa nové veci.
Čo vnímaš ako najväčšie pozitíva?
Za najväčšie pozitíva vnímam super kolektív, s kamarátmi sa stretávam nielen v škole ale trávime spolu čas aj na tréningoch a zápasoch. Aj vďaka tomuto športu som zažil mnoho vtipných situácií a veru už teraz máme so spoluhráčmi na čo spomínať.
Myslíš si, že ťa kolektívny šport naučil aj niečo po osobnostnej stránke?
Určite áno, naučil ma ako si správne nastaviť deň a zadeliť si čas aby som stíhal školské povinnosti aj florbal. Okrem toho som sa naučil ovládať a pracovať so svojimi emóciami.
Čo by si chcel v tomto športe dosiahnuť?
Určite mám záujem pri tomto športe zotrvať čo najdlhšie. Rád by som si vyskúšal zahraničné angažmá, konkrétne v Českej republike, Fínsku, Švédsku alebo Švajčiarsku.
Máš priestor sa venovať aj iným záujmom mimo florbalu? 
Veľmi ma baví práca so sociálnymi sieťami, najmä s fotkami a videami. Aktuálne som dostal priestor sa realizovať aj priamo na klubových sociálnych sieťach, z čoho mám obrovskú radosť. Ak mi ešte ostane čas rád si zahrám na klavíri.
Čo by si chcel študovať? V akej sfére by si chcel neskôr pracovať?
Keďže budúci rok ešte len maturujem som nad tým nerozmýšľal.  V budúcnosti by som určite chcel skĺbiť svoje školské a neskôr pracovné povinnosti so športom v čo najväčšej možnej miere.
nabor hurikan bratislava

Nábor nových hráčov do všetkých vekových kategórií. Na deti čaká pestrý športový program, postupne si osvoja základy florbalu, tímovej spolupráce ale dôraz kladieme aj na všeobecný športový rozvoj a športové návyky. Tréningy vedú naši vyškolení tréneri, či hráči zo seniorských vekových kategórií, ktorí majú s florbalom dlhoročné skúsenosti. Ak hľadáte pre vaše dieťa atraktívny šport plný pohybu ste na správnom mieste! Vyskúšajte si tréning u nás.

Dôvodov prečo sa venovať práve florbalu je nespočetne veľa. Je to zábavná, dynamická a vzrušujúca no zároveň bezpečná tímová hra. Deti sa spolu učia zodpovednosti, dôvere a spolupráci v kolektíve. Z týchto skúseností môžu ťažiť po celý život. Aj ty môžeš byť ako Damián! Viac informácií k náboru detí nájdete TU.