Ženy do sezóny nevykročili správnou nohou.

Na výjazd vycestovali naše ženy s veľkými očakávaniami. Hurikánky odohrali svoje prvé zápasy ženskej extraligy proti tímom FBC Predator Sabinov a FbK Kométa Spišská Nová Ves. Štart v lige im nevyšiel vôbec podľa predstáv a poprosili sme hráčku a zároveň kapitánku družstva Petru Gešovú o pár slov k zápasom a takisto aj trénera Jána Žúbora.

Najväčšie nedostatky boli jednoznačne v streľbe a vo vytváraní si a premieňaní šancí, čo je vec, ktorá nás trápi už pár sezón . Takisto náš trošku vykoľajilo zranenie Andrey Vasekovej v prvom zápase. Na rozdiel od predsezónneho Slovak Floorball Cupu nám viazla aj kombinácia v útoku a zbytočne sme boli v zápasoch nervózne. Boli to prvé ostré zápasy v novej sezóne, máme veľa nových hráčok v tíme a pre viaceré z nich to bola premiéra v drese Hurikánu, ako aj premiéra v extralige. Pozitívom sú určite výborné výkony oboch brankárok a herné nasadenie všetkých hráčok. Tento víkend sme hrali pod svoje možnosti, keďže herne máme určite na viac. Verím, že stačí, keď sa strelecky chytia všetky päťky,“ zhodnotila kapitánka Petra Gešová.

Zápasy 1. kola nám zhodnotil aj tréner Ján Žúbor: Najväčšie nedostatky v oboch zápasoch som videl v zlej komunikácií medzi dievčatami, z čoho vyplynula väčšina našich obdržaných gólov a taktiež nasadenie niektorých dievčat a neefektivita v streľbe . Pozitívne by som v oboch zápasoch zhodnotil výkony našich brankárok Martiny Haluzovej a Viktórie Ščasnej. V útoku sme dokázali súpera síce zatlačiť, ale žiaľ z toho neplynuli strelené bránky. V zápase proti Sabinovu sme síce prvú tretinu viedli no v druhej tretine sme spravili chyby v obrannej činnosti a súper to hneď využil. Snažili sme sa vyrovnať, ale prišli opäť dve chyby v obrane po sebe 8 minút pred koncom a bolo prakticky po zápase. Prvé zápasy nám ukázali naše nedostatky a musíme popracovať ešte na veľa veciach, ale čo sa týka herného prejavu, tak jednoznačne musíme zlepšiť pohyb a popracovať na hre s loptou, keďže ju dievčatá držia na hokejke príliš dlho.“

FbC Predator Sabinov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 6:2 (0:1, 3:1, 3:0)

FbK Kométa Spišská Nová Ves – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr