Zuzana Dundová: „Verím, že keď budeme pokračovať takto ďalej tak sa dostaneme cez to “nešťastné“ prvé kolo play-off.“

Vek: 21

Prezývka: Dunda, Bunda

Opíš sa tromi slovami.
Som milá, tichá a pohodová baba.

Povedz nám niečo v skratke o sebe.
Bývam v Bratislave, som jedináčik. Keď pravé nehrám alebo netrénujem tak spím, trávim voľný čas s kamarátmi a rodinou. Moje hobby je varenie, ktoré ma aj živí.

Aký film najlepšie vystihuje tvoj život?
Filmy pozerám veľmi rada, ale na taký film čo by vystihoval môj život som ešte nenatrafila.

Číslo dresu a jeho symbolika?
Na začiatku pôsobenia v Hurikáne som zdedila dres s číslom 31. Na nové dresy som si dala číslo 20, čo bolo moje prvé číslo, keď som začala hrať florbal.

Čo by si nevylúčila zo svojho jedálnička?
Určite by som za žiadnych okolností nevylúčila mäso a sladké. 😀

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Najobľúbenejší florbalový klub, hráč. Máš nejaký florbalový vzor?
Obľúbený florbalový klub ani hráča nemám. Rada si pozriem švédsku super ligu. Môj florbalový vzor je Lucia Jelínkova. Páči sa mi jej herný prejav, ľahkosť a rýchlosť na ihrisku.

Ako dlho sa venuješ florbalu? Ako si sa dostala k tomuto športu a kde si hrávala?  
Moje florbalové začiatky boli v klube Seahorses.  Florbalu sa venujem už 12 rokov od roku 2006. Na základnej škole, ktorú som navštevovala, vznikol florbalový klub. Na druhom stupni na základke vznikla aj športová trieda so zameraním na florbal a futbal. Keďže som mala florbal na hodinách telesnej výchovy  tak som sa prihlásila aj do klubu. Hrávali sme bratislavskú regionálnu ligu a chodili aj na rôzne turnaje… Neskôr nás niektoré hráčky opustili. Nemali toľko času alebo prestúpili do iných klubov a tak nás už bolo pomenej. Po rozhovore s trénerom, kde nám oznámil, že prestáva trénovať dievčatá nám vybavil všetko potrebné na to, aby sme mohli hrať v Hurikáne a odvtedy som jeho súčasťou aj ja.

Úspechy a najväčší sen vo florbale?
Menších úspechov mam viac. Ale ten najväčší úspech a sen by bol keby sme s babami obsadili medailové pozície v extralige.

Čo očakávaš od pôsobenia v Hurikáne?
Očakávam hlavne individuálne a tímové zlepšenie.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Ako sa pripravuješ na zápas? Máš nejaké špeciálne rituály?
Na zápasy sa nejako špeciálne nepripravujem. Neviem či to je rituál alebo sa bojím aby som niečo nezabudla, ale vždy si pred zápasom skontrolujem veci ešte vo výťahu.

Ako by si zhodnotila doterajšie pôsobenie Hurikánok v ženskej extralige? Zatiaľ si vedieme celkom dobre snažíme sa počúvať trénerove rady a taktiky, aj keď je to niekedy naozaj ťažké. Jednoznačne musíme zapracovať na lepšej koncovke a premieňaní vypracovaných šancí.  Verím, že keď budeme pokračovať takto ďalej tak sa dostaneme cez to “nešťastné“ prvé kolo play-off.

Vyzerá to, že má hurikán pred sebou najúspešnejšiu sezónu, v čom vidíš zmenu oproti minulým rokom?
Do Hurikánu prišli nové, mladé a veľmi šikovné dievčatá a zároveň veľa dobrých a kľúčových hráčok z iných klubov odišlo hrať do zahraničia.

V poslednej dobe sa často stretávame s názorom, že v Hurikáne nie je dobrý kolektív. Ako túto skutočnosť vnímaš ty?
Všetky baby mam rovnako rada, s niektorými sa bavím viac s niektorými menej. Sme úplne normálny babský kolektív, aj keď sa občas pohádame a nakričíme na seba tak si chceme poradiť a nakoniec si to vysvetlime a ideme ďalej. Ja sa v Hurikáne cítim dobre a ten kto si myslí, že nie sme dobrá partia tak sa veľmi mýli. Nezažiješ, nevieš.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Aká je tvoja rola v tíme?
Zatiaľ nemám žiadnu rolu v tíme, ale myslime, že po tomto článku mi baby isto nejakú pridelia.

Čo ťa najviac prekvapilo v Hurikáne?
Keď som prišla na úplne prvý tréning do Hurikánu ma prekvapil prístup trénera, dievčat (v dobrom samozrejme) a omnoho vyššie tréningové tempo, na ktoré som si trošku dlhšie zvykala.

Načo sa tešíš najviac pred zápasom?
Najviac sa vždy teším na tu zápasovú atmosféru, adrenalín spojený s nervozitou. A samozrejme na baby a skvelých divákov :D.

Čo by si chcela odkázať fanúšikom? Prečo by mali diváci prísť na zápas?
Chcem sa im hlavne poďakovať, že nás podporujú. Aby si prišli pozrieť pekný florbal spojený s bojovným výkonom a srdiečkom, ktoré nechávame na ihrisku. Možno budú mať šťastie a uvidia nás aj tancovať (teda niektoré).

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr