Alex Fabian: „Často krát nevieme správne dodržovať defenzívny systém a to nás stojí body v zápasoch.“

Vek: 20

„Prischla“ ti v tíme nejaká prezývka?
Prezývky mám v podstate dve. Prvá “Šaňo” je kvôli môjmu menu Alex. Aj keď ja stále hovorím, že Šaňo je len Alexander a ja nie som Alexander, ale som Alex. Druhá je “26-tka”.  Táto prezývka vznikla na začiatku tejto sezóny, ale viac ju špecifikovať radšej nebudem.

Povedz nám niečo v skratke o sebe.
Veľmi rád spím a jem. Milujem adrenalínové športy, pri ktorých si môžem veľmi ľahko ublížiť, tak isto mám zjavne veľmi rád aj zranenia nakoľko ma stále niečo bolí a mám niečo zranené. Športujem veľa a často. Každý kto ma dobre pozná vie, že sa po večeroch rád zabávam v meste. To ale vôbec neteší môjho trénera, takže sa to snažím obmedziť.

Zdroj: vlastný archív

Opíš sa tromi slovami. Šťastný, užívajúci si a lenivý. Ani mantinely sa mi veľa krát nechce skladať.

Aký film najlepšie vystihuje tvoj život? Fúuu, nepoznám taký film, ktorý by môj život vystihoval. Možno projekt X, v niektorých častiach.

Študuješ alebo pracuješ? Momentálne študujem na športovej škole a som v maturitnom ročníku.

Čo by si nikdy nevylúčil zo svojho jedálnička? Určite by som neprežil bez dobrého burgeru a Nuttely.

Číslo dresu a jeho symbolika? Mám číslo 90, symboliku nemá. Dostal som ho, keď som prišiel do Hurikánu a obľúbil som si ho.

Naj florbalový klub, hráč / máš svoj florbalový vzor? Nemám žiaden extra obľúbený florbalový klub ani hráča. Vzor tiež nie, ale určite by si mal každý zobrať príklad z Lisza.


Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Ako dlho sa venuješ florbalu? Florbalu sa venujem asi 6. rok, pravdu-povediac to nerátam.

Ako si sa dostal k tomuto športu? V 14-tich som skončil kvôli zraneniu s futbalom. Potom som vyskúšal pár športov, no pri žiadnom som dlho nevydržal. Raz mi kamarát povedal, že chce začať hrať florbal a či nezačnem s ním. Tak som to vyskúšal, začalo má to baviť a teraz stále hrám, aj keď som sa pár krát chcel vrátiť k futbalu.

Kde si hrával predtým ako si sa dostal do Hurikánu? Pred Hurikánom som hral 3 mesiace v Seahorses.

Ako sa pripravuješ na zápas? Väčšinou sa snažím pred zápasom nič nerobiť a len relaxovať pri hudbe alebo filme. A vždy sa snažím udržiavať správny pitný režim pred zápasom (no to určite – pozn. redakcie).

Máš nejaké špeciálne rituály pred zápasom? Rituály nemám žiadne.

Aký je tvoj najväčší florbalový úspech a sen? Sen je určite vyhrať extraligu. Úspech asi nejaký turnaj čo som vyhral.

Čo ťa najviac prekvapilo v Hurikáne počas tvojho pôsobenia v ňom? Čas tréningov v pondelok.

Zatiaľ sa mužom nepodarilo pripísať si do tabuľky ani bod, kde myslíš, že je chyba?
Najväčší problém vidím v tom, že máme veľmi mladý a neskúsený tím. Často krát nevieme správne dodržovať defenzívny systém a to nás stojí body v zápasoch. V poslednej dobe je obrovský problém aj to, že góly u nás dávajú dvaja hráči. A tých si súperi už väčšinou vedia ustrážiť a potom máme malo gólov v zápase. Dobré je, že sme si po posledných zápasoch povedali čo je zlé a začali sme na tom pracovať. No bude nám to určite ešte trvať, kým budeme 100% dodržiavať to čo chceme.

Tento rok ste veľmi mladý kolektív, ako to vnímaš? Ako kolektív sme si na začiatku celkom dobre sadli. Čo má veľmi potešilo. Žiaľ chýba nám na ihrisku pokoj a skúsenosti.

Aké sú tvoje osobné ambície počas tejto sezóny? Byť čo najlepší obranca a pomôcť Hurikánu sa zachrániť v extralige. Nech môže ďalšia generácia, ktorá v klube vyrastá teraz, hrať tiež mužskú extraligu.

Prečo by mali diváci prísť na zápasy a čo by si im chcel odkázať?
Aby videli jedinú 26-tku v strednej Európe, ktorá hrá florbal (pozn. redakcie). Nech chodia aj naďalej na naše zápasy a majú s nami trpezlivosť. Pevne verím, že víťazstvá prídu!

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr