Martin Kupec: „Naša kvalita rozhodne vzrástla a bude sa na čo pozerať.”

V základnej časti mužskej extraligy sa odohralo už viac ako polovica zápasov a my rovnako pokračujeme v rozhovoroch s hráčmi. Rozhodli sme sa vyspovedať Martina Kupca, hráča mužského A-tímu, ktorému sme položili zopár otázok o ňom, ale aj o priebehu aktuálnej sezóny.

Vek: 24 rokov

Prezývka: v rodinnom kruhu mi hovoria Tino, inak ma všetci volajú Čerto, pôvod je v prímení, ktoré sa dedí po otcovi

Povedz nám niečo v skratke o sebe. Opíš sa tromi slovami.
Objektívne sebahodnotenie tromi slovami je náročné, ale skúsim to.
Florbalové vlastnosti: rýchlosť, bojovnosť, nevyspytateľnosť
Charakterové: vytrvalosť, zodpovednosť, kreativita

Aký film najlepšie vystihuje tvoj život?
Zvieracia farma. Neviem či môj život, ale podľa mňa vystihuje mnohé ľudské vlastnosti, ktoré sú často skryté a dostanú sa na povrch v určitých situáciách.

Študuješ alebo pracuješ?
Nedávno som dokončil školu. Momentálne pracujem v e-shope s očnou optikou.

Čo by si nevylúčil zo svojho jedálnička?
Cukry, tuky a bielkoviny.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Čo by si vybral ako svoj najhorší zlozvyk?
Dlhý spánok.

Kto je tvojím športovým vzorom?
Anastasiya Kuzmina

Čomu sa venuješ vo voľnom čase ak to nie je práve florbal?
Okrem prokrastinácie je to futbal za svoju rodnú obec Čierny Balog, hudba (gitara), literatúra, jazyky (momentálne španielčina), cestovanie, sebavzdelávanie. Najradšej sa ale venujem svojej priateľke Lucke 🙂

Číslo dresu a jeho symbolika
92 – symbolika tam nie je žiadna. Jednoducho som dostal číslo, ktoré bolo voľné.

Ako dlho sa venuješ florbalu?
Ako registrovaný hráč necelých 5 rokov.

Ako si sa dostal k tomuto športu? Kde si hrával predtým ako si sa dostal do Hurikánu?
S hokejkou a loptičkou som sa hrával od malička. Po jednom vianočnom turnaji ma zavolali hrať za FBC Horehronec B. V mojej prvej sezóne sme získali jediný bod. Nasledujúcu sezónu sme s Áčkom vybojovali 1.ligu. Potom som odišiel na Erasmus do Estónska. Pol sezóny som si zahral za miestny klub TTU. V play off chlapci vybojovali 3. miesto. Taký zodpovedný prístup mi u nás chýba. Ale to som už bol naspäť v Brezne, kde sa to po počiatočnej eufórii rozpadalo a vypadli sme z 1. ligy. V tom čase ma oslovil Marek Vlášek a prestúpil som do Hurikánu.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Aký je tvoj najväčší florbalový úspech a sen?
Úspechom je, že som bol súčasťou výbornej partie, ktorej sa podarilo postúpiť do 1.ligy. Snom je momentálne vyhrať nasledujúci zápas.

Ako sa pripravuješ na zápas? Máš nejaké svoje špeciálne rituály?
Príprava sa pre mňa začína už na druhý deň po predchádzajúcom zápase. Snažím sa správne trénovať, regenerovať, dodržiavať správnu životosprávu. Deň predzápasom sa snažím dobre vyspať, poprípade si vizualizovať nasledujúci deň resp. zápas. Pred zápasom si dávam pozor čo a kedy zjem, vypijem. V tomto mi pomohla kniha: Kontrolovaný tréning (Laurenc Dívald). Samozrejme všetko sa odvíja od pracovných a ďalších povinností.

Aká je tvoja rola v tíme?
Momentálne je to strelec, čo je spôsobené odchodom viacerých kvalitných hráčov, ktorí strieľali góly.

Čo ťa najviac prekvapilo v Hurikáne počas tvojho pôsobenia v ňom?
Celkovo som čakal viac od našej extraligy, kedysi som si myslel, že je naozaj extra. To sa ale odvíja od prístupu každého jedného hráča, či funkcionára. Či dáme do toho niečo extra, alebo nám sme spokojní so súčasným stavom. Takisto ma prekvapil odchod trénera v minulej sezóne, krátko po mojom príchode.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Ako vnímaš zatiaľ pôsobenie Hurikánu v mužskej extralige počas tejto sezóny. V tabuľke ste zatiaľ bez bodu na poslednej priečke. Vidíš možnosť ešte zamiešať kartami v základnej časti súťaže?
Bohužiaľ nám počas minulej i prebiehajúcej sezóny odišlo alebo sa zranilo viacero hráčov. Letná príprava bola aká bola a ani tréningový proces nie je ideálny. Viacero zápasom nám ušlo o chlp. Od začiatku sezóny sme však urobili veľký progres a môžeme poraziť kohokoľvek. V šatni je veľké odhodlanie a chuť vyhrať. Treba to už len pretaviť do bodov v tabuľke.

Tento rok ste veľmi mladý kolektív, ako to vnímaš?
Chlapci to majú ale ťažké. Boli hodení to vody a musia sa naučiť plávať. Je to však veľký prísľub do budúcnosti. Treba si vážiť možnosť hrať v extralige, makať na sebe aj pre tím.

Aké sú tvoje osobné ambície počas tejto sezóny?
Rád by som pomohol tímu víťaziť.

Prečo by mali diváci prísť na zápas a čo by si chcel odkázať fanúšikom?
Naša kvalita rozhodne vzrástla a bude sa na čo pozerať. Vážime si Vašu podporu! Hurikán do toho!

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Najbližšie sa naši muži predstavia v odvetnom zápase 14. kola proti FBC Mikuláš Prešov, ktorý sa netradične odohrá v Košiciach. Na domácej palubovke Hurikánci podľahli súperovi tesne 6:7. Držíme palce aby si muži priniesli svoje prvé body z výjazdu domov.