Natália Mišíková: „Mojím najväčším snom je byť jedna z tých, o ktorých sa hovorí s pokorou v hlase.“

Základnú časť ženskej extraligy čakajú posledné zápasy. Naše dievčatá vycestujú na odvetné zápasy s Pruským a Nemšovou. Lepšiu pozíciu v tabuľke si už Hurikánky nevybojujú, ale jednoznačne sa môžu dobre naladiť na play-off, ktoré majú už isté. V sérii rozhovorov zo ženských radov prinášame pred záverom základnej časti ligy ďalší. Natália Mišíková patrí medzi odchovankyne Hurikánu a aktuálne pôsobí na poste obrancu. V drese Hurikánu odohrala doposiaľ 63 zápasov v ženskej extralige a bola tiež oporou juniorského tímu či ženského tímu v 1. lige. Viac o Naty si prečítaj nižšie 🙂 

Vek: 19

Prezývka: Assassin (Ass)
Autorom prezývky je Šiška (Michaela Kadlecová). Prezývka vznikla tak, že som sa nevedela odtrhnúť od hry Assassin Creed až kým som ju nedohrala 😀 Je to kratšie, ale aby to neznelo v preklade ako „riť“ a všetci sa nechápavo čudovali, že prečo tak mi prischlo skrátka.

Opíš sa tromi slovami.
Ako som sa dopočula, vraj na zápasoch vyzerám ako malý Sonic. K tomu by som dodala, že poväčšine veselý malý Sonic 😀

Povedz nám niečo o sebe.
Vzásade tu toho moc nie je. Mám 19 rokov a momentálne študujem na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Kým som sa nezačala venovať florbalu, hrala som dlhé roky tenis a bola som okrem toho absolútny domased xD. No a na strednej sa začal konečne život. Božka (Ema Šalgovičová) ma doviedla k florbalu, čím jej vlastne vďačím za momentálne perfektné športové obdobie v mojom živote. Neskôr som aj ja priviedla k florbalu moje TOP blízke kamarátky. Od prvého roku na strednej škole pôsobím v klube Hurikán Bratislava a nesťažujem si (nie až tak xD). Dokonca sa mi naskytla príležitosť vyskúšať si to medzi najlepšími mladými babami v slovenskej juniorskej reprezentácii. Síce som skončila len v širšom výbere, beriem to ako perfektnú skúsenosť a príležitosť na zlepšenie mojich herných vlastností. Taktiež som mohla vidieť ako by florbal mal presne vyzerať. V zásade tu už nie je moc čo dodať. Veľmi rada športujem, hrám hry a dokonca už aj trávim čas v spoločnosti.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Aký film najlepšie vystihuje tvoj život?
Fúha toto je dosť náročná otázka, pretože filmov čo som videla je nespočetné množstvo. Osobne si myslím, že nie je jeden jediný film, ktorý by vykresľoval presný život jednej osoby. Ani ja taký nemám, ale medzi moje najobľúbenejšie patrí všetko od MARVEL.

Číslo dresu a jeho symbolika
Moje číslo špeciálnu symboliku vôbec nemá. Povedala by som, že je skôr za ním príbeh. Keď som prišla do klubu nemala som vybrané svoje číslo a spoluhráčka Adel mala číslo 11. Hneď po mojom príchode do klubu sme sa skamarátili (to viete, videla ten potenciál haha) a povedala mi, že mi prenechá jej číslo a ona si vezme 69, pretože si ho chcela vziať už dlhšiu dobu. Ak si dobre pamätám spomínala, že ho chce pre jeho symboliku znamenia jej ocina (rak) 😊. A bolo vymaľované.

Čo by si nevylúčila zo svojho jedálnička?
Jednoznačne to bude mäso, lasagne a čokoláda. Dá sa povedať, že som žrút takže v zásade by som nevedela vylúčiť nič.

Najhorší zlozvyk?
Podľa mňa mám mnoho zlozvykov, ale medzi tie najhoršie patrí moja nerozhodnosť a čo najviac vadí mojej polovičke je, že si okusujem kožu pri nechtoch. Na druhej strane si aj tak myslím, že čas od času to robí každý z nás.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Obľúbený hudobný žáner, skupina či naj skladba?
Možno vás prekvapím, ale sú to Horkýže Slíže a to pesnička Logická hádka a množstvo ďalších. Ale samozrejme počúvam najmä rock a potom aj pop a v neposlednom rade jeden album od Kaliho.

Naj florbalový klub, hráč. Máš nejaký florbalový vzor?
Najobľúbenejší tím okrem toho, v ktorom pôsobím bude asi Tatran Střešovice. Osobne nemám konkrétnu jednu hráčku ako vzor, pretože mojím vzorom je ktorákoľvek hráčka, ktorá sa venuje florbalu či už dlhšie alebo kratšie ako ja, no je zdatnejšia, lepšia v technike, úspešnejšia v streľbe. Jednoducho pokiaľ je lepšia v niečom čo ma uchváti a ja to neviem tak sa ju snažím dobehnúť.

Aký post hráš, ktorý post hráš najradšej?
Popravde hrávala som ľavé krídlo odkedy som prišla do klubu. Dôvodom je aj to, že som pravačka, takže sa mi z tade dobre strieľalo. V tejto sezóne však pôsobím na poste obrancu. Je to pre mňa niečo nové a chcela som si to vyskúšať. Navrhla som to trénerovi a primárne už pôsobím tam. Páči sa mi tam viac ako v útoku, pretože z obrany má človek taký nadhľad, prehľad v hre, bráni súperom v tom aby strelili gól a tvorí hru, aby sme ten gól dali my. Počas môjho florbalového pôsobenia som si vyskúšala snáď všetky posty, dokonca aj ten brankársky a veru najviac neznášam presne to miesto spolu s centrom :D. Tou neznášanlivosťou myslím to, že ľudí na týchto postoch obdivujem, že sú kde sú.

Koho by si si vybrala za najlepšiu spoluhráčku?
Veru na túto otázku odpovedať vôbec nie je ľahké. Z iného klubu ako z Hurikánu nebude, kedže som pôsobila len v ňom. I keď v zásade nemám najobľúbenejšiu spoluhráčku, každá baba, s ktorou hrám má svoje individuálne zručnosti a schopnosti, či techniku. Každá sme v niečom dobrá a nemám jednu konkrétnu obľúbenkyňu no to neznamená, že nemám človeka, s ktorým si dokážem rozumieť perfektne na ihrisku presne podľa mojich predstáv. Nebudem menovať kto to presne je aj tak to vie 🙂 . Osobne vychádzam so všetkými babami (aspoň si to myslím). Mám ich rada či už po hernej alebo osobnej stránke. Obdivujem tie, ktoré sa florbalu venujú už dlhšiu dobu a sú mojou inšpiráciou. Vždy sa snažím od nich niečo odkukať.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Ako dlho sa venuješ florbalu? Ako si sa dostala k tomuto šport a kde si hrávala?
Takže pekne postupne. Florbalu sa venujem necelých 5 rokov. Začala som s trénovaním, snažila som sa učiť a zlepšovať sa. Dokázala som sa prebojovať k babám do extraligy. Prijali ma a som za to veľmi rada, aj keď viem, že nie je vôbec ľahké zapadnúť do zabehnutého kolektívu. Ako som už spomínala k florbalu ma priviedla Božka. Spolu sme hrávali na Gymnáziu L. Sáru vo florbalovom krúžku, pričom ona už v tom čase pôsobila v Hurikáne a nejako sa mi prihovorila a povedala mi o ňom viac. V tom čase prebiehala letná príprava ako mi zdelila a tam som sa veru neodvážila prísť. Jej ponuka mi vŕtala v hlave dlho a nakoniec som sa nechala presvedčiť a prišla som na tréning. Spočiatku som sa cítila celkom neisto, ale baby boli poväčšine milé a snažili sa mi vždy pomôcť. Strach ma našťastie nepremohol a chcenie byť lepšia, skúsiť niečo nové ma presvedčilo aby som zotrvala v Hurikáne. Som vďačná aj za to, že stále môžem. Popravde nehrávala som nikde. Jedine tak cez leto hokejbal, ako aj iné športy najmä s chalanmi. Pred florbalom som sa naplno venovala tenisu zhruba 10 rokov. Mojím najväčším snom je byť jedna z tých, o ktorých sa hovorí s pokorou v hlase, proste snažiť sa byť top, no zároveň sa držať pri zemi a nie v oblakoch 😊.

Aké sú doposiaľ tvoje najväčšie úspechy vo florbale?
Keď mám pravdu povedať, ešte som veľa florbalových úspechov nezažila. Nejaké sa samozrejme nájdu, ako napríklad prvé miesto na Slovenskom pohári, či druhé miesto na Brno OpenGame so slovenskou juniorskou reprezentáciou, ale pre mňa osobne môj najväčší úspech je získanie ocenenia za najlepšiu obrankyňu na MSR Junioriek z roku 2018.

Čo očakávaš od pôsobenia v Hurikáne?
Vlastne ja ani veľmi neviem, ale jednu vec som očakávala a splnila sa mi. Vo florbale a v tomto klube sa cítim ako doma. Som šťastná, že som si splnila svoj cieľ a dosiahla niečo významné v tomto športe a že mám možnosť sa stále zlepšovať. Vďaka Hurikánu dosahujem svoje športové sny.

Máš nejaké špeciálne rituály pred zápasom?
Mojím jediným rituálom je asi sa dobre 💩.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Ako by si zhodnotila doposiaľ pôsobenie Hurikánok v ženskej extralige?
Podľa môjho názoru v ženskej extralige nemám dlhé pôsobenie a neviem až tak zhodnotiť ich doterajšie pôsobenie. Viem, že mali svetlé, ale aj horšie momenty v predchádzajúcich sezónach. Odkedy tu pôsobím môžem úprimne povedať,že ženský tím hrá svoje, čo znamená, že sa nevieme príliš zlepšiť, no na druhú stranu sa ani nezhoršujeme. Držíme si svoje priebežné miesto v lige zhruba stále rovnako.Táto sezóna je však prvou výnimkou pre mňa, pretože konečne vidím ten progres.

Vyzerá to, že má Hurikán pred sebou najúspešnejšiu sezónu. V čom vidíš zmenu oproti minulým rokom?
Hurikán jednoznačne naverboval nové hráčky do tímu a tým zdvihol ten „chtíč“ opäť bojovať. Navyše máme nového trénera, na ktorom je vidno, že nechce zaostať v tabuľke. Každá nová tvár zmení situáciu v kolektíve a tou je samozrejme aj chuť vyhrávať a ešte viac zabojovať. Myslím si, že okorenenie nášho tímu rôznymi vekovými kategóriami zmenilo a doviedlo nás k tejto doposiaľ vydarenej sezóne.

V poslednej dobe sa často krát skloňuje, že v Hurikáne nie je dobrý kolektív. Ako túto skutočnosť vnímaš ty?
Osobne nemám problém s nikým, dokážem s ľuďmi vychádzať, či už s niektorými viac alebo menej. V prípade aj keby nie, tak sme na ihrisku jeden tím a čokoľvek osobné ide stranou. Nemyslím si, že vzťahy v Hurikáne sú dokonalé, ale to nikde. Nemyslím si, že sú medzi nami vybudované nejaké silné tímové putá, proste hráme svoju hru a sme jeden tím. Každý vychádza s ostatnými ako sám chce. Vlastne ja osobne ani nie som super kolektívny typ, takže vychádzam so všetkými.

Aká je tvoja rola v tíme?
Podľa mňa ja žiadnu rolu v tíme nemám. Som hráčka ako každá z nás, snažím sa počúvať a plniť pokyny trénera, komunikujem s tímom. Nie som nejaký super zabávač či komik a už vôbec nie som udržiavateľ vzťahov. Jednoducho som priateľská, aj keď občas taká menšia nechápavá brzda.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr

Čo ťa najviac prekvapilo v Hurikáne?
Nikdy som nehrala tímový šport, takže keď som prišla do Hurikánu bolo toho mnoho. Dá sa povedať, že všetko bolo pre mňa nové v porovnaní s mojím predchádzajúcim individuálnym športovým pôsobením. 

Načo sa tešíš najviac pred zápasom?
Teším sa na samotný zápas, na ten prílev endorfínov, vzrušenie, jedinečnú atmosféru, boj o víťazstvo, na tú radosť či sklamanie. Ide o tie pocity čo mi dokáže dať len florbal.

V základnej časti čakajú ženy ešte posledné 2 zápasy proti Pruskému a Nemšovej. Vidíš potenciál na zisk bodov?
Samozrejme, že vidím. Som si vedomá, že oba zápasy budú náročné nakoľko je súper herne vyspelejší a tiež má lepšie postavenie v tabuľke. Na žiaden zápas by som nenastúpila keby som nevidela potenciál zisku bodov. Podľa mňa má každá z nás pred zápasom motiváciu prečo na ten zápas ide alebo cestuje za ním cez celé Slovensko. 

Čo by si chcela odkázať fanúšikom? Prečo by mali diváci prísť na zápas?
Možno nie sme jednotky, či favoriti na zisk titulu, ale do každého zápasu vkladáme srdce a bojovnosť. Každý zápas je pre nás výzvou a snažíme sa o čo najlepšie výsledky. S podporou sa výsledky dosahujú ľahšie.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu – Flickr